İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Körfez Belediyesi Atık Toplamada Dev Bir Adım Attı

Körfez Belediyesi, atık toplama ve temizlik hizmetlerini daha etkin bir halde sürdürebilmek için bünyesine iki adet Sıkıştırmalı Araç kazandırarak atık toplama çalışmalarıyla ilgili önemli bir adım attı.

Geleceğine Sahip Çıkan Bir Belediye
Çevre temizliği konusunda büyük mesafe kat eden, atıkları ekonomiye kazandıran Körfez Belediyesi, kentin çeşitli noktalarına yerleştirdiği atık toplama konteynerlerini ve kutularının sayısını, temizlik faaliyetlerinde kullanılan araçların sayılarını arttırarak çevreyi en iyi şekilde koruyor, geleceğe sahip çıkıyor. Çalışmalar kapsamında okullarda başlatılan seminerler ve toplantılarda geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza gerekli bilgiler aktarılıyor.

Halkın Taleplerini En İyi Şekilde Karşılanıyor
Bu kapsamda, suyun, havanın, toprağın kirletilmesini ve sera gazı emisyonunu minimize edip, kaynakların sürdürülebilir yönetimini sağlamak amacıyla ambalaj atıklarının geri dönüşümü konusunda sadece öğrencileri değil esnafı ve Körfez halkını gerekli konularda bilgilendiren Körfez Belediyesi, halkın taleplerini en iyi şekilde karşılamak amacıyla belirlenen saatlerde çevreye ve atık kutularına bırakılan atıkları topluyor. Körfez Belediyesi ayrıca, bünyesine kazandırdığı sıkıştırmalı araçlarla sadece Körfez halkının değil sanayi kuruluşlarının da isteklerine cevap verecek.

Başkan Baran, “Hizmet Kalitemizi Arttırmak İçin Önemli Adımlar Atıyoruz”
Sıkıştırmalı araçlar her gün belirli programlar dahilinde Tütünçiftlik, Yarımca, Hereke bölgelerini tarayarak atıkları titizlikle toplayacak. Körfez her zaman her şeyin en iyisine layık diyen Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, “Bünyemize yeni kazandırılan araçlarla birlikte genişleyen hizmet alanımıza daha seri hizmetler götürebileceğiz. Hizmet kalitemizi artırmak için önemli adımlar attık, atmaya da devam edeceğiz” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.