Körfez Kaymakamlığında Yoğun Çalışma

Körfez Belediyesi tarafından kaymakamlık binasının çehresini değiştirmek için başlatılan çevre düzenleme projesinde sona yaklaşıldı.

Çalışmalar 30 Dönüm Arazide Devam Ediyor
Şehirlerarası karayolunun kenarında bulunan Körfez kaymakamlığı hizmet binası önünde yapılan çalışmalar ile Kaymakamlık çevresi güzel bir görünüm kazanmaya başladı. Körfez Kaymakamlığı bahçesinde yoğun çalışmalar devam ediyor. Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından 30 dönüm araziyi kapsayan çalışma kapsamında bina etrafında kaldırım ve parke örme çalışmalarında da son aşamaya gelindi. Proje kapsamında Kaymakamlık binasının girişi ise batı tarafına alındı.

Çevre Düzenlemesi Hızla Tamamlanıyor
Toprak tesviyesi, bordür, kaldırım ve baskı beton çalışmalarının yanı sıra üç adet süs havuzu da tamamlandı. 17 dönüm olan Kaymakamlık alanının 11 dönümü tamamen yeşil alan olacak.
Ayrıca Kaymakamlık binası önünde bulunan tören alanının da özel olarak getirilen granit taşlarla döşeniyor. Yeşillik içerisinde olacak olan kaymakamlık hizmet binasına birçok bitki ve çiçek Körfez Belediyesi tarafından getirilip dikilecek. Çiçek parterlerinin yanı sıra aydınlatma sistemleriyle donatılacak. Yürüyüş yolu, otopark ve yeşil alan çalışmaları hızla devam ediyor.

Vatandaşlar Beğendi
Çevresinin şimdiden şekillenmesinin ardından vatandaşlar çalışmaların sonunda Körfez’e yakışır bir Kaymakamlık hizmet binasının olacağını ifade ettiler. 5600 metrakare alanı kapsayan otoparkın saha betonlama çalışmalarında da ekipler hızla çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalar hakkında bilgi veren yetkililer, sulama ve bitkilendirme çalışmalarında toprak verimliliği açısından mevsimlerin göz önünde bulundurulacağını, mevsimine göre bitkilendirme yapılacağını ifade etti.

Körfez Kaymakamlık hizmet binası önünde yapılan çalışmalar ile Kaymakamlık çevresi güzel bir görünüm kazanıyor. Kaymakamlık hizmet binasının önünde bulunan otopark yıkılıp yeniden yapılması kaymakamlık binasının büyük ölçüde rahatlamasına sebep olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.