Körfez’de Eğitime Dev Yardım

Körfez Belediyesi, Körfez genelindeki tüm okulların tamirat, tadilat, bakım, onarım işlemlerini gerçekleştirerek fırsat eşitliği sağlıyor. Okulların tatile girmesiyle birlikte çalışmalarına başlayan Belediye, bölge genelindeki 57 okulu yeni eğitim-öğretim yılına hazırlıyor.

İlçe Genelinde Tüm Okullarda Çalışmalar Devam Ediyor
Okulları yeni eğitim-öğretim yılına hazırlamayı hedefleyen Körfez Belediyesi, bölge genelindeki tüm okulların bakımından onarımına, bahçe düzenlemesinden, çatı onarımına kadar tüm eksikliklerini karşılıyor. Bölge geneli 57 okula boya desteği de sağlayan Körfez Belediyesi, öğrencilerin daha sağlıklı ve temiz bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri için yaz dönemi boyunca okullardan gelen talepleri karşılıyor.

Belediye Olarak Eğitime Tam Destek Veriyoruz
Okulların eksikliklerini gidermek için eğitime büyük yatırımlar gerçekleştiren Körfez Belediyesi, 1.5 senede 460 bin lira okullara bakım desteği sağladı. Körfez genelindeki tüm okulların tadilat, tamirat çalışmalarının gerçekleştirildiğini belirten Körfez Belediye Başkanı İsmail Baran, yeni eğitim-öğretim yılında, çocukların daha bakımlı ve temiz okullarda eğitim görmesini arzuladıklarını söyledi. Belediye olarak bölgedeki tüm okullara boyama çalışmaları ile birlikte çevre düzenlemesi desteği de sağladıklarını da belirten Baran “ Bölgemizdeki tüm okullarda daha nezih bir ortamda eğitim vermesini amaçlıyoruz. Sınıflara fayans, ıslak zeminlere de kalebodur döşenip, ısıtma sistemleri kontrol ediliyor. Merdivenler ve tırabzanlar yenileniyor. Kapı, cam ve çerçeveler elden geçiriliyor. Okulların dış cepheleri de boyanıyor. Okullarımızın temizlik, çevre düzenleme, tamirat, boya ve tadilat işleri belediyemiz tarafından yapılıyor. Belediye olarak eğitime tam destek veriyoruz. Çocuklarımızın daha temiz ve bakımlı okullarda eğitim görmesini istiyoruz. İnşallah yaptığımız eğitim yatırımları sayesinde, çocuklarımız daha sağlıklı şartlarda eğitim alacak ve bu güzel eğitim yuvalarımızda değerlerini öğrenen, bilen, yaşayan ve geleceğe taşıyan bir gençlik yetişecek.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.