Körfez’de engellilere özel kılavuz ve uyarıcı kaldırım çalışmaları sürüyor

Körfez Belediyesi, ilçe genelinde tam 210 bin 500 metrekare kilit parke ve 240 bin metre bordür döşeme çalışması yaparak, tarihi bir hizmete imza attı.

Kaldırımlar Daha Sağlam Daha Estetik
Körfez Belediyesi tarafından yapılan yeni cadde ve sokaklarıyla Körfez modern bir görünüme kavuşturulurken, parke, bordür-tretuvar çalışmaları ile de kaldırımlar daha sağlam, estetik ve kullanışlı bir hale getiriliyor. Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında 2015 yılında Körfez’de 210 bin 500 metrekare kilit parke ve 240 bin metre bordür döşendi. Bunların kendi üretiminde ve bünyesinde çalışan bordür fabrikasında 45 bin metre dekoratif yer döşemesi, dekoratif bordür 55 bin metre kare, dekoratif ama taşı 20 bin adet üretilerek Körfez’in mahalle, sokak ve caddelerine döşendi.

Rekora Koşuyor
Körfez Belediyesi Fen İşleri Müdürü Mehmet Fahri Altunakar, Körfez’de yapılan parke bordür çalışmalarında rekora gidildiği ifade etti. Ulaşılan bu seviyeyi arttırarak Körfez’de yenilenmeyen mahalle, sokak ve cadde kalmayacağını da ayrıca ifade eden Altunakar “Belediye Başkanımız İsmail Baran’ın talimatları doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz bu çalışmalarda Körfez’e rekor sayıda parke bordür döşendi. Bu Körfez tarihinde bir ilk. Aynı şekilde asfaltta da rekor seviyeye ulaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Engelsiz Kaldırım
Körfez Belediyesi tarafından standartlara uygun olarak engellilere özel kılavuz ve uyarıcı kaldırım çalışmaları da ayrıca sürüyor. Görme engellilerle ilgili beton kaldırım iz yolu çalışması yaptıklarını belirten yetkililer, engellilere yönelik kaldırım çalışmalarıyla pek çok engellinin kaldırımları daha rahat ve güvenli bir şekilde kullanabildiğini söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.