Körfez’de Geri Dönüşüm Hamlesi

Büyük bir hızla artan nüfus, gelişen sanayi ve teknolojideki ilerlemeler sonucunda insanların doğal çevresi üzerindeki etkilerinin giderek artması üzerine Körfez Belediyesi, kentte bir çalışma başlatarak belirlenen noktalara geri dönüşüm konteynırları yerleştirdi.

Sağlıklı yaşamın ön koşulu olan doğal kaynakların yaşanabilir ve sürdürülebilir şekilde korunması için doğal ve ekolojik dengeyi bozmayacak şekilde atıkların geri kazanılmasına yönelik büyük bir özveri ile çalışan belediye ekipleri, geleceği korumak adına çeşitli çalışmalarla Körfez halkının karşısına çıkıyor.

Modern Belediyecilik Anlayışı
Bu doğrultuda tüketim sonucu oluşan plastik, cam, metal, kâğıt ve karton gibi ambalaj atıklarının oluştukları yerlerde diğer atıklardan ayrı olarak biriktirilmesi ve sağlıklı bir geri kazanım sisteminin oluşturulması için, modern belediyecilik anlayışıyla hazırlanan geri dönüşüm projesi ile çağdaş bir Körfez yolunda çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Talepler Anında Cevap Buluyor
Daha önce Körfez’in farklı ve belirli noktalarına bırakılan konteynırların sayılarının artması için Körfez Belediyesine gelen talepler anında cevap buldu. Mimarsinan Mahallesi Petkim Park Sitesi, Kavanlar Sitesi, Toki Konutlarına gelen talepler üzerine geri dönüşüm konteynırları yerleştirildi. Belediye çağrı merkezine bırakılan talepleri en iyi şekilde değerlendiren ve cevaplandıran Körfez Belediyesine ve çalışanlarına bölge halkı teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.