Körfez’de Sokak Hayvanları Kısırlaştırılıyor

Körfez Belediyesi ilçe merkezinde ve mahallelerinde bulunan başıboş ve sahipsiz hayvanları kısırlaştırıyor. Yapılan uygulamada insan sağlığına gelebilecek her türlü tehdidi önlemek için köpeklere gerekli aşı ve tedavi yapılıyor.

İnsanlara Verilebilecek Zararların Önüne Geçiyor
İnsan ve hayvan sağlığını tehdit eden, hayvanlardan insanlara bulaşabilen hastalıkları önlemek, sahipsiz hayvanların sağlık sorunlarına, çağın gereklerine uygun yöntemlerle ameliyat, aşılama, teşhis, tanı ve tedavi hizmetleri veren Körfez Belediyesi, başıboş sokak hayvanlarını kısırlaştırarak çevreye ve insana verilebilecek zararların önüne geçiyor.

Hayvan kayıt ve takip sistemi ile başıboş hayvan sorununa köklü çözümler üreten Körfez Belediyesi, belediye çağrı merkezine gelen talepleri değerlendirerek, evcil ve başıboş hayvanları sahiplerinden alarak gerekli tedavi ve kısırlaştırma işlemini gerçekleştiriyor.

Tedavi İşlemleri Veteriner Hekim Tarafından Gerçekleştiriliyor
İlçe genelinde ekipler tarafından yakalanarak toplanan sokak köpekleri uzman veterinerler tarafından kısırlaştırılıyor. Şimdiye kadar yaklaşık 50 hayvana yönelik yapılan kısırlaştırma operasyonu ile birlikte bulaşıcı hastalıkları önlemek için kuduz aşısı ve iç parazit uygulaması da yapılıyor. Tedavisi gerçekleştirilen köpeklerin kulağına üzerinde numarası olan küpe takıldıktan sonra veteriner kontrolünde bakım bölümüne alınarak iyileşmesi bekleniyor.

Ayrıca belirli bölgelerde vatandaşlar tarafından beslenen sokak köpekleri sahiplerinden alınarak gerekli tedavilerin ardından sahiplerine teslim ediliyor. Sahipleri tarafından kapıda karşılanan köpekler belediye ekiplerine teşekkür etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.