İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Körfez’de Temizlik Seferberliğini Sürüyor

Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, Körfez’de cadde ve sokaklardaki temizlik faaliyetlerinde titiz bir çalışma sürdürüyor.

Daha temiz bir Körfez için gece gündüz vardiyalı şekilde çalışan Körfez Belediyesi ekipleri, cadde ve sokakları yıkamanın yanı sıra çevreye bırakılan atıkları da topluyor. Çevreye zararı olan atıkları toplayıp geri dönüşümünü sağlayan ve daha sağlıklı ortamda yaşama imkânı sunan Körfez Belediyesi ekipleri çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Modern Şehircilik Anlayışı İle Körfez Yenileniyor

Modern şehircilik anlayışıyla her geçen gün çehresi değişen Körfez’de sokaklar süpürülmekle kalmıyor, deterjanlı su ile yıkanıyor. Körfezli vatandaşları mağdur etmeden yapılan sokak yıkama çalışması gece geç saatlerde yapılıyor. Körfez’de girilmedik sokak bırakmayan temizlik ekipleri günün erken saatlerinden gece yarısına kadar süren rutin temizliklerinin yanı sıra, belirli aralıklarla yapılan cadde ve sokak yıkamaları ile parkların temizliğini de gerçekleştiriyor.

Gece ve gündüz vardiyaları ile 24 saat hizmetlerine devam eden ekipler bölgenin çöplerini de belirlenen saatlerde toplanıyor.

Talepler Anında İşleme Koyuluyor

500 00 50 çağrı merkezine gelen talepleri anında değerlendiren belediye ekipleri, çevreye bırakılan atıkları ve çöpleri de topluyor. Türkiye’ye örnek olacak şekilde yapılan ve dünyanın farklı ülkelerinden ziyaretçi akınına uğrayan Körfez Belediyesi atık getirme merkezine getirilen atıklar ekipler tarafından ayrılıştırılarak imhasını izaydaş da gerçekleştiriyor.

Oluşturulan Ekipler Körfez’in Her Noktasında

Ayrıca Körfez Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü oluşturduğu mıntıka ekibiyle Körfez’in her mahallesinde mıntıka temizliği gerçekleştiriyor. Kaldırımlardaki yabani otları kesip, iş makinesiyle temizlik çalışması gerçekleştiren ekipler, cadde ve sokaklarda ağaçların bakımı yaparken, sokak ve cadde üzerinde atılan pislik ve molozları da titizlikle kaldırıyor.