İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kuzuluk Ana Caddesi Yenileniyor

Sakarya’nın Akyazı İlçesi Kuzuluk Mahalle sakinleri ile bir araya gelen Başkan Toçoğlu, “Kuzuluk’ta devam eden 79 kilometrelik içmesuyu hattının 20 kilometrelik kısmı tamamlandı. 53 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımızda da son aşamaya geldik. Ayrıca mahalle sakinlerinden bugün bir talep daha aldık. Gerekli talimatları da derhal verdik. Kuzuluk ana caddesini (Orta Mahalle Caddesi) yenileyeceğiz. Kuzuluk’a hayırlı olsun” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Akyazı Kuzuluk Mahalle sakinleri ile bir araya geldi. Bölgede SASKİ eliyle devam eden çalışmaları da inceleyen Toçoğlu, daha sonra Kuzuluk’ta ikamet eden vatandaşlardan gelen talepleri dinledi. Ziyarette Akyazı Belediyesi Başkanı Hasan Akcan ve SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş de yer aldı. Bölge sakinleri mahallelerinde gerçekleştirilen tüm çalışmalar için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür etti.

79 Kilometrelik İçmesuyu Hattı
Ziyaret sonrası değerlendirmelerini paylaşan Başkan Toçoğlu, “Bildiğiniz gibi 16 ilçemizin tamamında gerek altyapı gerekse de üst yapıda çalışmalarımız aralıksız sürüyor. Bugün de altyapıda çok ciddi çalışmaların yapıldığı Kuzuluk’u Akyazı Belediye Başkanımız Hasan Akcan ve SASKİ Genel Müdürümüz Rüstem Keleş ile ziyaret ettik. Kuzuluk’ta devam eden 79 kilometrelik içmesuyu hattının 20 kilometrelik kısmı tamamlandı. 53 kilometrelik kanalizasyon hattı inşa çalışmalarımızda da son aşamaya geldik. Tüm bu çalışmalardan ötürü mahalle sakinlerinden aldığımız geri dönüşler bizi fazlasıyla memnun etti. Misafirperverlikleri için de ayrıca kendilerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Orta Mahalle Caddesi’ne Yeni Yüz
Toçoğlu, “Sakarya’nın tamamında olduğu gibi Kuzuluk için de hedefimiz aynı: hemşerilerimizin musluklarından uzun yıllar temiz ve kaliteli su akacak. Bunun için azami bir gayret ortaya koyuyoruz. Yaklaşık 10 milyonluk bir içmesuyu yatırımımız var. Yine kanalizasyon ve yağmursuyu için çalışmalar devam ediyor. İnşa edilen içmesuyu hatlarının Ballıkaya Barajı ile entegre olacak olması ayrıca çok önemli. Kuzuluk için de entegre bir içmesuyu ağı öngörmekteyiz. Ziyaretimiz vesilesiyle mahalle sakinleri Kuzuluk ana caddesi olarak bilinen Orta Mahalle Caddesi’nin yenilenmesi ile ilgili taleplerini bize ilettiler. Fen İşleri ekiplerine derhal gerekli talimatları verdik. Kuzuluk’a bu vesileyle bir müjde daha vermiş olalım: Kuzuluk ana caddesini yenileyeceğiz. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.