MARKA’dan Basına Eğitim Desteği

Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA)’nın, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE)’ne 2015 yılı Teknik Destek Programı kapsamında vermiş olduğu destekle gerçekleştirilen “Gazetecilere Yönelik Yüksek Lisans Sertifikasyon Eğitimi” projesi tamamlandı.

Proje Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti, Kocaeli Kent Konseyi Gazetecilik Kulübü ve Kocaeli Üniversitesi işbirliği ile gerçekleştirildi. Proje sonunda, eğitimlerini tamamlayan ve sertifika almaya hak kazanan gazeteciler için Kocaeli Basın Müzesinde sertifika töreni düzenlendi.

Törene; Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kocaeli Milletvekilleri Radiye Sezer Katırcıoğlu, Saffet Sancaklı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Kocaeli Üniversitesi Rektör vekili Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bekir Çakır, Kocaeli Barosu Başkanı Av. Sertif Gökçe, İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Kerem Akdağ ve bölgeden birçok sivil toplum kurum ve kuruluşu yetkilileri katıldı.

Eğitimlere Devam Edeceğiz
Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol törende yaptığı konuşmada, “ Öncelikle son dönemde yaşanan terör olaylarında şehit edilen polis ve askerlerimizi minnet ve şükran ile anıyorum. Terörü de lanetliyorum. Bugün sizlerle çok önemli bir projenin bitişi ve yeni projelerin başlangıcı içinde imza töreni için bir araya geldik. Öncelikle bizlere bu fırsatı veren Kocaeli Valimize, Kent Konseyi Genel Sekreterimiz Gültekin Görüm’e, Gazetecilik Kulübü Başkanımız Şive Bağdiken ve yardımcısı Yunus Emre Günaydın’a projeyi yazarak cemiyetimizin önünü açtıkları için çok teşekkür ediyorum. Yeni eğitimlerimiz bundan sonrada devam edecek. Bugün Doğu Marmara Kalkınma Ajansımız ile bu kapsamda Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte yeni eğitimlerin önünü açacak protokolümüzü de imzalayacağız. Yine Türkiye’ye örnek olan Kent Konseyimiz ile de ortak projeler yapacağız” dedi.

Güçlü Bir Basın ve Çok Güçlü Bir Camia
Kocaeli Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu yaptığı konuşmalarında; Kocaeli basınımız, Türkiye ölçeğinde, yerel düzeyinde çok güçlü bir basın ve çok güçlü bir camia. Değerli başkan Çetin Beyi, Kocaeli’ne göreve başlamadan Mersin’de tanımıştım. O günden başlayan çizgide, yaklaşık 9 aylık bir görev süremizde bu kente katkı sağlayan, kentin gelişmesine, kentin güzel geleceğine taşınmasına çok önemli ve anlamlı hizmetler sunan bir camia olarak gördüğüme dair inancım her geçen gün bir kez daha pekişti.

Basın Müzesi Çok Önemli Bir Zenginlik
Vali Güzeloğlu, “ Çetin Bey ve yönetimini, geçmişten bugüne Kocaeli Gazeteciliğinin ve basın camiasının tüm emekçilerini tebrik ediyorum, Rahmete kavuşanlara Cenabı Allah’tan Rahmet diliyorum, bugün aramızda olan ve olmayanlara sağlık diliyorum. Basın Müzesinin çok önemli bir zenginlik olduğunun altını çiziyorum. Kocaeli’nin Cumhuriyet öncesinden buyana tarihinin, adeta basın diliyle paylaşan bu müzemizin oluşmasında ve bugünlere gelmesinde alan tahsisinden itibaren İzmit Belediye Başkanıma, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanıma ve emeği olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.
Sertifika töreninin ardından, yeni eğitim programları için Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti (KOGACE) arasında yeni eğitimler için protokol imzalandı. Protokol Kocaeli Valisi ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı Yönetim Kurulu üyesi Hasan Basri Güzeloğlu ve Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Çetin Gürol arasında yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.