Püsküllü ’15 Mayıs’ta Hendek Devlet Hastanesi açılacak’

Hendek Belediyesi 2015 Yılı Nisan ayı olağan toplantısı Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü Başkanlığında yapıldı.

Başkan Püsküllü, meclis öncesi, İstanbul Çağlayan Adliyesi’nde haince saldırı sonucu şehit edilen Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan ramet, yakınlarına ve hukuk camiasına da başsağlığı dileyip, saldırıyı kınadığını söyledi.

On gündem maddesi ile toplanan Hendek Belediye Meclisin’nin ilk maddesi olan Belediye encümenine üye seçiminde Hilal Uludağ Yıldırım, Mehmet Akyüzlü seçilirken, Belediye meclisi imar komisyonuna Hasan Altuntaş, Adem Sefa, Cengiz Şişman, plan ve bütçe komisyonuna İsmail Hakkı Albayrak, Hasan Şahin ve Hüdaverdi Bahadır, Hukuk Komisyonuna Bilal Barutçu, Mustafa Hekim ve Ahmet Ay seçildi.

Gündemde bulunan diğer maddelerde de, Şehit Pilot Yasin Atalay’ın isminin Çamlıca Mahallesin’de bir caddeye verilmesi hususunda komisyon kararının karara bağlanması maddesi oy birliği ile kabul edildi. Çamlıca Mahallesi’nde yapımı devam eden okul inşaatının işletme yetkisinin Büyükşehir Belediyesine devri, Hendek Belediyesi’nin 2014 mali yılı bütçesi kesin hesabının plan ve bütçe komisyonuna havalesi, denetim ve komisyon raporlarının belediye meclisine sunulması, Belediye birimlerinin çalışma yönetmeliklerinin hukuk komisyonuna havalesi oy birliği ile kabul edildi.

Son olarak da Belediye başkanının 2014 yılı faaliyet raporlarının görüşülmesine geçildi.

Salihoğlu başkanlık etti
Faaliyet raporunun görüşülmesinde, Belediye Meclis Vekili Sevda Salihoğlu meclise başkanlık etti. Meclis üyeleri 2014 yılı Belediye Faaliyet Raporunu görüşerek oy çokluğu ile kabul etti. Hendek Belediyesinin 2014 faaliyet raporunun kabul edilmesinin ardından Meclis Başkanı İrfan Püsküllü meclise dönerek teşekkür etti.

Kentsel Dönüşüm projesi ilçemizin olmazsa olmazıdır
Başkan Püsküllü, çalışmalar hakkında bilgilendirme yaparak “Çağlayan köprüsünden başlayan Uludere projesi, tezhip bendine kadar gidecek. Vatandaşlarımız Selman Dede Mesire Alanı’nda olduğu gibi pikniklerini yapabilecekler. Kentsel Dönüşüm projesi ilçemizin olmazsa olmazıdır. Hendek’i seven her bireyin bu projeye destek vermesi gerekir. Hendek’in önünü açmak istiyorsak ne olursa olsun bitirmek zorundayız. Biz belediye olarak bu alanda 10 trilyonda zarar edecek olsak bu proje bitirilecektir. Hendek’imiz her geçen gün büyüyor ve göç alıyor. Belediye binamız ihtiyaca cevap vermekten uzak, yeni belediye binamız için çalışmalara başladık “Diyerek, 15 Mayıs’ta 100 yataklı hastanenin hizmete açılacağını belirtti.

Başkan Püsküllü bilgilendirdi
Gündem maddelerinin görüşülmesi sonunda HİMPAŞ Şirketi’nin faaliyetleri ile ilgili meclis üyeleri bilgilendirildi. Başkan Püsküllü, sunum eşliğinde meclis üyelerinin HİMPAŞ ile ilgili sordukları sorular ile ilgili açıklama yaptı. Başkan Püsküllü’nün gerekli açıklamaları yapmasından dolayı meclis üyeleri teşekkür ederek memnun bir şekilde toplantıdan ayrıldılar.