İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

S plakada ücretleri meclis belirleyecek

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımızın Karasu için verdiği müjde, şehrimizin en önemli projesi oldu. Karasu ilçemiz otomotiv üssü ilan edildi. İnşallah şehrimiz bu proje ile Türkiye genelinde adından daha çok söz ettirecek” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. 56 gündem maddesinin görüşüldüğü mecliste MHP grubu adına gündem dışı söz alan Erkal Etçioğlu’nun sorularını cevaplayan Başkan Toçoğlu, “Adapazarı treninin Gar’a gelmesi ile ilgili Bakanlığımızla görüşmelerimiz sürüyor” diye konuştu.

Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın haftasonu gerçekleştirdiği ziyarette yaptığı açıklamaların mutluluğunu yaşadıklarını da belirten Başkan Toçoğlu, “Sayın Cumhurbaşkanımız, haftasonu katıldığı programda şehrimizin geleceği adına önem taşıyan birçok projenin açılışını gerçekleştirdiği. Ama Karasu için verdiği müjde, şehrimizin en önemli projesi oldu. Karasu ilçemiz otomotiv üssü ilan edildi. Şehrimizin teknolojik altyapısının gelişmesi adına çok önemli bir proje. İnşallah şehrimiz bu proje ile Türkiye genelinde adından daha çok söz ettirecek. Sayın Cumhurbaşkanımıza şehrimize verdiği müjde için bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

S plakada ücretleri meclis belirleyecek
Meclis gündeminde yer alan S plaka ile ilgili de açıklamalarda bulunan Toçoğlu, “Taşımacı esnafımızla istişareler yürüttük, gerekli işbirliğini sağladık. İnşallah taşımacılık sistemi bu çalışmamızla daha kontrol edilebilir bir hal alacak. Şehrimizde çalışan servisçi esnafımız kayıt altına alınmış olacak. Servisçi esnafımızın da sahip olduğu plakanın bir değeri olmasının istiyoruz. İnşallah bu çalışma ile şehrimiz taşımacılığındaki kalite daha da artacak” diye konuştu.

56 madde karara bağlandı
Yine meclis gündeminde şehir için büyük önem taşıyan iki proje karara bağlandı. Meclis üyeleri, oy birliğiyle Engelli Gündüz Bakımevi ve Akyazı Spor Tesisleri yapım çalışmalarını yürütmesi için Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na tam yetki verdi. Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda MHP Grubu 2. maddeye ret oyu verirken, diğer 21 madde oy birliği ile kabul edildi. 22 – 41. gündemler dahil olmak üzere 20 madde İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 42 ve 43. maddeler ise Plan Bütçe Komisyonu ile Ulaşım Komisyonu’na havale edildi. Meclis üyeleri gündemin 44. maddesini de Ulaşım Komisyonu’na havale ederken, diğer 10 madde de oy birliği ile kabul edildi.