İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Afrin’e gidiyor

Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği; Zeytin Dalı Harekâtına karınca misali taraf olduğunu göstermek ve sınır bölgesinde görevli Mehmetçiğe destek olmak için Hatay ve Afrin sınırına gidiyor.

SAKARYA – Levent CANDAN

15 Temmuz Darbe girişimi esnasında Sakarya Valiliği ele geçirmek isteyen hainlerle o gece canla başla mücadele ederek, valiliği teslim etmeyen ve Sakarya’da büyük başarıya imza atan vatandaşlar tarafında kurulan ve önceki gün ilk genel kurulunu gerçekleştiren Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği; Zeytin Dalı Harekâtına karınca misali taraf olduğunu göstermek ve sınır bölgesinde görevli Mehmetçiğe destek olmak için Hatay ve Afrin sınırına gidiyor. Sakarya 15 Temmuz Milli İrade Derneği Başkanı Ali İnci; “Başkomutanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrin’e bakıyorum. YPG, PKK Terör Örgütü’nün şu anda nasıl kaçtıklarını görüyorum. Onlarlar kaçacak Mehmetçiğim ile birlikte hep birlikte kovalayacağız. Şimdi kara harekâtına devam ediyoruz durmak yok” sözüyle yola çıkarak; 19 Şubat 2018 Pazartesi sabahı 41 kişilik ekiple Bayrak ve afişlerle Hatay’a yola çıkacağız. Burada bölgeye çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, keşifte bulunup, Afrin sınırındaki Askeri bölgeyi de ziyaret ederek, Mehmetçiğimizin yanında olduğunu göstereceğiz” dedi. 

Sakarya Afrin’de

Hatay ve Afrin sınırına gidecek olan ekipte başta; 25. Dönem Ak Parti Sakarya Milletvekili Ali İnci, Kızılay Genel Başkan Yardımcısı Ahmet İşgüzar, Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Sakaryaspor Başkan Vekili Halit Evin, 15 Temmuz Mahallesi Muhtarı Yunus Özçelik ve Pamukova eski Belediye Başkanı Hikmet Feridun Turan olmak üzere; Abdullah Durmaz, Abdullah Mert, Adem Akyol, Ali Gezer, Azim Çelik, Bekir Durmuş, Can Akova, Cüneyt Ulu, Dursun Murat Ak, Ekrem Sağlık, Emin İnci, Erman Yücel, Levent Candan, Maham Ane Moutari Aboubcar İssa, Mehmet Ayvaz, Mehmet Erhan Çetin, Mehmet Koç, Murat Yaşa, Mustafa Kılıç, Mustafa Ör, Necef Necibe Kızgın, Nevzat Berber, Orhan Kemal Temel, Osman İbrahim Baş, Osman Ör, Remzi Çakaloğlu, Saim Bulut, Soner Kunduk, Tayfun Yener, Tuncay Yener, Ulaş Baltacı, Yavuz Selim Özdin, Yunus Zor, Yusuf İslam Özçelik ve Yusuf Yavuz yer alacak.