Sakarya 4. İsale Hattı’nda çelik boru montajı başladı

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, “4. İsale Hattı için açtığımız 480 metrelik tünelde çelik boru montajı başladı. İnşallah isale kaynaklı su kesintilerine kesin çözüm getirecek hattımızı kısa süre içerisinde devreye alacağız” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, çelik borularla inşa edilen 4. İsale Hattı çalışmalarında sona gelindiğini açıkladı. Toçoğlu, “Şehrimizin ana iletin hatlarında uzun vadede sorun yaşanmaması için hazırladığımız projede sona geldik. Göl Tesisleri’nden Hızırilyas Su Yönetim Merkezine içmesuyu ulaştıracak 11 kilometrelik hattın 10, 5 kilometresi tamamlandı. Ekiplerimiz kalan hat montajını da süratle sürdürüyor” diye konuştu.

İsale kaynaklı kesintilere son
4. İsale Hattı için açılan tünelde çelik boruların montaj çalışmalarının başladığını da açıklamalarına ekleyen Başkan Zeki Toçoğlu, “Çelik hattımızda herhangi bir iletim sorununun yaşanmaması için farklı bir güzergahta inşa çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu kapsamda açtığımız 480 metrelik tünele çelik borular yerleştirilmeye başlandı. İnşallah kısa süre içerisinde depreme karşı dayanıklı çelik borularla inşa ettiğimiz isale hattımızı devreye alacağız. Şehrimizdeki isale kaynaklı su kesintilerine kesin çözüm getirmiş olacağız” ifadelerini kullandı.