25.3 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Sakarya Barosundan Adliye önünde “Savcı Kiraz” protestosu!

Sakarya Barosu, Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın Çağlayan Adliyesinde DHKP-C terör örgütü tarafından şehit edilmesini protesto etti.
Baro Başkanı Av. Zafer Kazan ve Sakarya Barosuna bağlı avukatlar öğle saatlerinde Adliye binası önünde toplanarak bir basın açıklaması yaptı ve Savcı Kiraz’ın katledilmesini şiddetle kınadı.

Baro yönetim kurulu adına Başkan Av. Zafer Kazan imzasıyla yapılan açıklama aynen şöyle:
“SAVCIMIZA SIKILAN KURŞUN, HUKUKA SIKILMIŞTIR”
“Değerli basın mensupları biliyorsunuz dün öğle saatlerinde hukuk düşmanı, adalet düşmanı, insanlık düşmanı teröristler tarafından rehin alınan İstanbul Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz şehit edilmiştir. Şehit Savcımız Çağlayan Adliyesi’nin 6. katındaki odasında önce rehin alınmıştır. 6 saat süren krizin ardından yapılan operasyon sonunda 2 terörist kullandıkları silahlar ile birlikte ölü olarak ele geçirilmiş, ancak bu arada maalesef Savcımız da şehit olmuştur. Dün Cumhuriyet Savcımızın rehin alınması adaleti iğfal etmiştir. Savcımıza sıkılan kurşun hukuka sıkılmıştır.

“EN GÜÇLÜ TEPKİLERİ BAROLAR VE AVUKATLAR VERECEKTİR”
Zira hukukun ve adaletin dilinde silah yoktur, şiddet yoktur, nefret yoktur. Cumhuriyet Savcımıza, meslektaşımıza Allahtan rahmet diliyoruz. Sevenlerine eş, dost ve akrabalarına ve tüm hukuk camiasına başsağlığı diliyoruz.
Şunun çok net bir şekilde bilinmesini isteriz ki; böyle alçak ve kalleş bir saldırı karşısında en güçlü tepkileri Barolar ve avukatlar verecektir.

“ZAVALLILAR TOPLUMA VE HUKUKÇULARA TUZAK KURDU”
Silahla, şiddetle hak ve hukuk aradığını, adalet sağladığını düşünen bu zavallılar tüm topluma ve hukukçulara büyük bir tuzak kurmuştur. Bu tuzağı çok net bir şekilde görmek zorundayız. Gün, tüm hukukçuların birlik ve beraberlik günüdür.
Bu katiller Adliyeye nasıl girdi, ne şekilde girdi, silahı kim soktu gibi tartışmaların sonrasında Avukatların hedef haline getirilmesi ise bu sığ ve basit tuzağa düşmek anlamına gelecek ve hukukçuları birbirine düşürecektir.

 

1

 

“OYUNA GELMEYELİM”
Kimse bu çirkin oyuna gelmemelidir! Bu saldırı hepimize, tüm hukukçulara yapılmış bir saldırıdır. Hukuka ve hukukçulara yapılan saldırılar sonrasında kimse kalmasa dahi, Barolar ve Avukatlar bu saldırıların peşini bırakmayacaktır! Korkmadan, çekinmeden hukuku ve hukukçuyu katleden katillerin karşısına dikilecek ve mücadele edecektir.

“4 AY ÖNCE DE G.ANTEP’TE BİR MESLEKTAŞIMIZ ŞEHİT EDİLDİ”
Tıpkı şehit edilen Savcı meslektaşımız gibi, bir Avukat meslektaşımız daha 4 ay önce Gaziantep’te çalışma ofisinde yine bir başka kalleş, bir başka hain tarafından başından vurularak görevi başında şehit edilmişti! Bugün yine aynı öfkeyi ve aynı infiali tekrar yaşıyoruz.

“SİNSİ BİR CİNAYET”
Bu gün Cumhuriyet Savcımıza çekilen silah sadece Savcımıza değil, biz avukatlara da doğrultulmuş bir silahtır, bu saldırı hakkın ve hukukun daraltılmasını amaçlamış bir kalleşliktir, meşru hak arama yollarına kurulmuş bir tuzaktır, hukukçuları birbirine düşürmeyi amaçlayan ve nihayet tüm yargı mensuplarını vatandaşların boy hedefi haline getirmeyi planlayan çok sinsi bir cinayettir.

“HUKUKÇULARIN BİRBİRİNE DÜŞÜRÜLMESİ PLANLANIYOR, KİMSE BU TUZAĞA DÜŞMESİN”
Kimse Cumhuriyet Savcımızı katleden bu katillerin tuzağına düşmemelidir. Hukuka, hukukçulara ve tüm vatandaşlarımıza kurulan bu büyük tuzak, aynı gün Türkiye genelinde kesilen elektrikler ve bu sırada oluşması çok muhtemel olan güvenlik zafiyeti ile birlikte tüm yönleriyle ele alınmalı ve araştırılmalıdır.

 

3

 

“AVUKATLAR GÜVENLİK ZAAFİYETİ OLARAK GÖSTERİLEMEZ”
Bugün tüm hukukçular tek bir vücut olarak ayağa kalkmış ve Savcımızı katleden canileri ve amaçlarını lanetlemektedir. Kimse bu birlik ruhunu ve karşı duruşu zedeleyecek bir tutum içine girmemelidir, hukuka ve hukukçulara kurulan bu büyük tuzağa düşmemelidir. “Avukat cüppesiyle savcıyı rehin aldılar” gibi sığ cümlelerle avukatları güvenlik zafiyeti gibi göstermeye çalışanları ve zan altında bırakanları ve bugün bu cinayete en büyük öfkeyi duyan avukatları hedef haline getirmeye çalışanları, aklın, vicdanın ve hukukun yoluna davet ediyor ve kurulan bu büyük tuzağa tekrar dikkat çekmek istediğimizi tüm kamuoyuna ilan ediyoruz.

“GÜN, BİRLİK VE TEK VÜCUT OLMA GÜNÜ”
Bugün hukuk ve adalet adına, vatandaşlarımızın huzur ve refahı adına tüm hukukçuların birlik olma günüdür, tek vücut olma günüdür.

“5 NİSAN AVUKATLAR GÜNÜMÜZÜ İPTAL EDİYORUZ, 5 NİSAN’I YAS İLAN EDİYORUZ”
Hukuka ve Hukukçulara sıkılan bu kurşun sebebiyle, 5 Nisan Avukatlar Günü münasebetiyle düzenlediğimiz tüm etkinlikleri ve geleneksel hukuk Balomuzu iptal ediyoruz. Bu elim cinayet sebebiyle 5 Nisan Avukatlar Günü’nü yas içinde geçireceğiz.
Tüm hukuk camiamızın ve vatandaşlarımızın başı sağ olsun..”
SAKARYA BAROSU
YÖNETİM KURULU ADINA
AV. ZAFER KAZAN
BARO BAŞKANI

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...