İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Sakarya yatırımcılar için önemli bir merkez oldu’

Sakarya’nın Hendek İlçesindeki 2. OSB’de Gedik Kaynak ve Döküm Fabrikasını ziyaret eden Başkan Ekrem Yüce, “Gedik Holding binin üzerinde istihdam sağlayan, inovasyona önem veren ve yerli kaynaklarla yaptığı üretimle ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını ortadan kaldıran önemli bir kuruluş. Hamdolsun Sakaryamız yatırımcılar için önemli bir merkez haline geldi. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Yüce, Ekim ayı ihracat rekoru için de iş dünyasını kutladı.

SAKARYA – Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Hendek 2. OSB’de Gedik Kaynak ve Döküm Fabrikasını ziyaret etti. Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik’ten bilgiler alan, kaynak döküm ve vana üretim alanlarını gezen Başkan Ekrem Yüce, Gedik ailesini tebrik ederek, Sakarya’nın üretim gücüyle her alanda etkin bir şehir olmaya devam edeceğini dile getirdi.

Yerli kaynaklarla milli üretim

Yüce, Hendek 2. OSB’de 260 bin metrekarelik alanda hizmet sunan Gedik Kaynak ve Döküm Fabrikasının önemli bir kuruluş olduğunu belirterek, “Sakarya tarımı, sanayisi, turizmi, sporu ile önemli bir cazibe merkezi. Şehirlerin gelişiminde sahip olduğu sacayaklarının biri de sanayidir. Şehrimiz sanayisi de her geçen gün gelişiyor, yatırımcıların tercihi haline geliyor. Gedik Holding de binin üzerinde istihdam sağlayan, inovasyona önem veren ve yerli kaynaklarla yaptığı üretimle ülkemizin bu alandaki dışa bağımlılığını ortadan kaldıran önemli bir kuruluş. Tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi.

İhracatta rekorlar geliyor

Başkan Ekrem Yüce, Ekim ihracat rakamlarının yüzleri güldürdüğünü ifade ederek, iş dünyasına da teşekkür etti. Yüce, “Ekim ayı ihracatı 558,23 milyon dolarla şehrimiz tarihinin en yüksek Ekim ayı ihracat rakamına ulaşmıştır. Pandemi etkilerinin devam ettiği süreçte arka arkaya gelen güzel haberlerden büyük memnuniyet duyuyorum. Şehrimiz gerek iş gücü gerek konumu gerekse üretim kültürüyle yatırımcıların gözdesi konumunda yer alıyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın da geçtiğimiz günlerde paylaştığı ve bakanlık tarafından hazırlanan ‘Üreten Şehirler’ programında Sakarya’mızda var. İnşallah iş dünyamızın yatırıma dönük adımları, bakanlığımızın destekleri ile Sakarya, ihracatta nice rekorlara ulaşacak” diye konuştu.