5.3 C
İstanbul

Sapanca Turizm Fakültesi’ni incelediler

- REKLAM -

Sapanca İlçesi’nin ekonomik ve sosyolojik geleceği için büyük önem taşıyan ve Sapanca Belediye Başkanı Doç. Dr. Aydın Yılmazer’in girişimleriyle Sapanca’ya kazandırılan Sapanca Turizm Fakültesi Binası(Avm), önemli misafirlerini ağırladı.

Sapanca Turizm Fakülte Binası’na Başkan Yılmazer tarafından davet edilen, kısa bir süre önce Turizm Fakültesi Dekanlığı’na atanan Prof. Dr. Mehmet Sarıışık ile Saü Ü.Yapı İşleri ve Teknik Daire Başkanı Feridun Dağ, Başkan Yılmazer’le birlikte Turizm Fakülte Binası’nı inceleyerek, yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

2016 Eğitim Dönemi’nde öğrenci kabulüne başlayacak olan binada, bina içi odalar, salon ve genel durumun bir kez daha gözden geçirildiği inceleme ziyaretinden sonra Dekan Sarıışık ve Daire Başkanı Dağ, Sapanca’ya Turizm Fakültesi’nin çok yakışacağını ve öğrenci kabulüyle birlikte ilçe yapısının olumlu anlamda çarpıcı bir şekilde değişeceğini ifade etti.

Sakarya Üniversitesi’nin turizme yönelik bir fakültesinin Sapanca’da kurulmasından dolayı Saü Rektörü Muzaffer Elmas’a, Turizm Fakültesi Dekanı Mehmet Sarıışık’a ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Feridun Dağ’a çok teşekkür eden Başkan Yılmazer, misafirlerle binanın hizmete girmesi bağlamında yapılacak son aşama çalışmaları hakkında değerlendirmede bulunduklarını ifade ederek, Sapanca’nın çehresinin, öğrenci kabulüne önümüzdeki yıl başlanmasıyla birlikte hissedilir derecede değişeceğini belirterek, Sapanca’nın geleceğinin önemli sacayaklarından birinin de eğitim olduğunu, bir kez daha vurguladı.

- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler