12.6 C
İstanbul

SEDAŞ Düzce’de ‘Etkin İletişim Toplantısı’ düzenledi

- REKLAM -

Düzce Milletvekilleri Ayşe Keşir, Fevai Arslan ve Faruk Özlü ile İlçe Belediye Başkanlarının katıldığı “Etkin İletişim Toplantısı”nda SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven, Dağıtım Direktörü Yunus Bekircan, Dağıtım Direktör Vekili Dr.Ersan Şentürk, Dağıtım Varlıkları Grup Müdürü Enver Aka, Kurumsal İletişim Müdürü Ayhan Erkovan ve SEDAŞ Düzce İl Yöneticisi Hakan Çelik bir araya geldi.

Erguvan sosyal tesislerinde gerçekleşen toplantıda Düzce’nin genel olarak enerji konuları, SEDAŞ’ın elektrik dağıtım faaliyetleri ile Belediyelerin bölgelerindeki elektrik dağıtım şebekelerine ait talepleri ve önerileri değerlendirildi. TBMM Milli Savunma Komisyon Başkanlığı görevini de aynı zamanda yürüten Düzce milletvekili Faruk Özlü, SEDAŞ’ın Düzce’ye ve ilçe beldelerde yaptığı yatırımlarda müşteri ve çözüm odaklı yaklaşımına teşekkür ederken, özellikle kırsal şebekede ekonomik ömrünü doldurmuş olan köy enerji nakil hatlarında ihtiyaç duyulan yatırımlar için elektrik dağıtım şirketlerinin desteklenmesinin büyük bir gereklilik olduğunu ve bu konuda bir çalışmanın yapılması için genel anlamda bir aksiyon alınmasının önemli olduğunu belirtti.

SEDAŞ İcra Başkanı Bekir Sami Güven ise bu tür iletişim toplantılarının dağıtım faaliyetlerine ilişkin süreçlerin daha iyi anlatılabilmesine vesile olduğunu ve SEDAŞ’ın yaptığı çalışmalar konusunda üst düzey yöneticilerin de bilgilendirilmesine katkı sağladığını belirterek, SEDAŞ’ın özel bir şirket olması yanında yatırımlarını kamu adına yaptığını, yatırım projelerinin TEDAŞ tarafından denetlendiğini ve devlet adına bu yatırımların tescil edildiğini bildirdi.

Güven, SEDAŞ’ın her yıl 90 milyon TL yatırım yapmaya devam edeceğini, işletmeci ağırlıklı bir yatırım politikası izlendiğini ve bilişim teknolojilerinden yararlanılarak GİS, SCADA, OSOS, SAP WFM gibi projelerin de uygulamaya geçirildiğini, bu büyük projeler için de büyük yatırım ödenekleri harcandığını, kaliteli hizmet ve müşteri memnuniyeti için çalışmaların geliştirilerek sürdürüleceğini belirtti.

Güven, Belediye Başkanlarının talepleri ile ilgili gerekli açıklamalarda bulunurken aydınlatma yönetmeliğinin uygulanması hakkında da ayrıntılı bilgiler verdi. Şehrin artan enerji kapasitesi nedeniyle Gümüşova da TEİAŞ Trafo İndirici Merkez yatırımının acilen yapılmasının büyük fayda sağlayacağı da yöneticilere belirtildi.

Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit başta olmak üzere Düzce İlçe Belediye Başkanları ve Milletvekilleri, SEDAŞ yöneticilerine yapılan çalışmalarda gösterdikleri olumlu yaklaşım ve çözüm odaklı girişimleri nedeniyle ayrı ayrı teşekkür ettiklerini belirttiler.

- REKLAM -
- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler