19.5 C
İstanbul
19 Haziran 2021

Selin yaralarını Bursa Büyükşehir sarıyor

Diğer Haberler

BURSA – Bursa’nın Karacabey ilçesinde özellikle sahil köylerinde yaşamı adeta felç eden sağanak yağışların ardından Büyükşehir Belediyesi ekipleri, bölgede selin yaralarını sarmaya devam ediyor.

Bursa’da geçtiğimiz Cuma günü akşam saatlerinde Karacabey ilçesi genelinde etkili olan sağanak yağışlar, ilçenin kuzey kıyılarındaki sahil köylerinde adeta felakete yol açtı. Sağanak yağış sonrası dağdan sürüklenen çamur ve taşlar birçok ev ve iş yerini kullanılamaz hale getirirken, kapanan yollar ulaşıma engel oldu. Özellikle Yeniköy, Malkara ve Kurşunlu Mahallelerinde etkisi daha etkili olan yağışlar bu yerlerde yaşamı adeta felç etti. Oluşan sel felaketi sonrası mahalle aralarından akan suların şiddeti, yağmurun şiddetini kaybetmesi ile ortaya çıktı. Dağdan inen kaya, çamur ve ağaç parçaları herhangi bir can kaybına neden olmazken, çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü.

Olayın hemen ardından ilk etapta Kurşunlu mahallesinde yoğun bir çalışma sergileyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı ekiplerine BUSKİ ve Karacabey Belediyesi ekipleri de destek verdi. Ekipler, özellikle çamur yığınları, kaya ve dal parçalarıyla kapanan yolları ulaşıma açtı. Büyükşehir ekipleri bunun yanında selden zarar gören ev ve işyerlerinin temizliği noktasında da vatandaşlara destek verdi. Büyükşehir ekipleri, Kurşunlu mahallesindeki çalışmaların tamamlanmasının ardından çalışmalarına yine selden büyük zarar gören Yeşildere Mahallesi’nde devam edecek.

- REKLAM -

Son Haberler

Çini ve ipekle adım adım UNESCO’ya

BURSA – UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, UNESCO Yaratıcı Şehirler Ağı 2021 dönemi için Türkiye’den gönderilecek iki dosyadan birini Bursa olarak...