İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Söğütlü’de 600 metrelik betonarme hat inşa edildi

SASKİ, Söğütlü’nün açık kanal problemini çözüme kavuşturdu. İnşa edilen 600 metrelik betonarme kanal geçişi ile çevre kirliliğinin önüne geçildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi, Söğütlü ilçesindeki açık kanal sorununu çözüme kavuşturdu. Yerleşimler arasından kalan 600 metrelik açık kanal için betonarme geçişlerin inşa edildiğini belirten SASKİ Genel Müdürü Rüstem Keleş, “Söğütlü ilçemiz için çok önemli bir projeyi tamamladık. Hemşerilerimizin talebi üzerine açık kanallar ile ilgili proje hazırlamıştık. Hamdolsun çalışmalarımız tamamlandı. Yaklaşık 600 metrelik açık kanal için betonarme hat inşa ettik” diye konuştu.

Çevre Kirliliğinin Önüne Geçildi
Tamamlanan proje ile ilçenin önemli bir sorununun çözüme kavuşturulduğunu belirten Rüstem Keleş, “Bölgedeki açık kanallar çevre kirliliği oluşturuyordu. Özellikle yaz aylarında ise açık kanallar sebebiyle koku sorunu ortaya çıkıyordu. SASKİ olarak hayata geçirdiğimiz projeyle ilçemizdeki çevre kirliliğinin önüne geçtik. İnşallah yaz aylarında bölgede koku problemi de yaşanmayacak. Projemizin ilçemize hayırlı olmasını diliyorum. Şehir genelinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İnşallah hemşerilerimizin ihtiyaçlarına çözüm üretmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.