• DOLAR
  5,7971
  %-0,49
 • EURO
  6,4953
  %0,11
 • ALTIN
  277,84
  %-0,57
 • BIST
  98.415
  %3,71
Tuzla’ya 1,5 milyar TL’lik dev yatırım

Tuzla’ya 1,5 milyar TL’lik dev yatırım

İSTANBUL TUZLA’DA ANADOLU YAKASI’NIN EN BÜYÜK SANAYİ VE TİCARET MERKEZLERİNDEN BİRİ OLARAK YÜKSELECEK İSTİM’İN TEMELİ DÜZENLENEN TÖRENLE ATILDI.

Booking.com

İstanbul Tuzla’da Anadolu Yakası’nın en büyük sanayi ve ticaret merkezlerinden biri olarak yükselecek İSTİM’in temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene; İTO Başkanı Şekib Ağdagiç, TÜMSİAD Başkanı Yaşar Doğan, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı Tuzla Kaymakamı Ali Akça, Pendik Kaymakamı İlhan Ünsal katıldı. Kazanç ve gelecek vadeden projede, çeşitli büyüklüklerde 702 dükkan ve 55.000 metrekarelik depo yer alacak.

İSTİM, her sektöre uygun ağır yuk taşıma kapasitesine sahip statik yapısı, buyukluğu ve model proje özelliği ile sanayi ve depolama faaliyetlerine yeni bir anlayış getiriyor.

Üretim ve depolama yapan firmaların tum ihtiyaçlarını sağlayabilecek bir sanayi ve ticaret kompleksi olarak dikkat çeken İSTİM, 12 metre yuksekliğiyle sanayi ve depolamaya ciddi oranda katkı sağlarken, 4,10 metre yuksekliğindeki endustriyel kapılarıyla da araçların giriş çıkışlarına hız kazandıracak.

Tırların rahat geçiş ve manevra yapabilmesi amacıyla yolların genişliği optimum olarak tasarlanan İSTİM’de firmalara beklentilerin de ötesinde bir kolaylık sunulacak.İstanbul’un yeni ticaret, sanayi ve lojistik merkezi olacak olan merkez firmaların gözdesi Tuzla’da E-5 Karayolu’na sıfır konumda yer alıyor.

Yuksek enerji altyapısı, her sektöre uygun ağır yuk taşıma kapasitesi, 7,80 metre kat yukseklikleri, her bağımsız bölumde 4,10 metre yukseliğinde endustriyel kapı ve 10,50 metre kolon aralıkları olan sanayi ve ticaret merkezinde firmaların gelişimini destekleyecek birçok ustun özellikler bulunuyor.

Bölgenin en yeni teknolojik, prestijli ve inovatif projesi olan merkez, tum firmaların yaşadığı lojistik, depolama gibi birçok sıkıntısını da sonlandıracak.

Üretim ve depolama konusunda yaşanan sıkıntılara kalıcı ve modern çözümler sunduklarını belirten Şirket Ortaklarından Bekir Kılıç; “Mega kentimizin üretim ve depolama ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiğimiz projemiz İSTİM, İstanbul’un yeni sanayi ve Ticaret merkezi olarak öne çıkacaktır. E5 Karayoluna sıfır konumda yer alan projemizle ticaretin yanı sıra firmaların üretim, depolama ve lojistik ihtiyacına kalıcı çözümler sunuyoruz. Maksimum verim sağlayan son teknoloji ekipmanlarımızla 76 metrekareden 2.000 metrekareye kadar tek katta üretim, depolama ve satış hacmine sahip olan projemiz toplamda 185.000 metrekarelik satılabilir net alana sahip. Biz bu projeyi geliştirirken maksimum verim hedefledik. Bu sebeple de her ayrıntısını özenle projelendirdik. Her işyerine tır-kamyon girişi, yüksek enerji altyapısı, geniş kolon aralıklarıyla merkezde firmaların her ihtiyacına karşılık veriyoruz. Proje ayrıca, lokasyonu, yüksek istihdam imkanı, hususi teknik alan ve otoparkları ile firmaların gelişimini destekleyecek üstün özelliklere sahip. Arsa ve KDV dahil toplamda 1,5 milyar liralık bir yatırım tutarıyla projemizi 36 içinde tamamlamayı öngörüyoruz.” dedi. İnşa çalışmaları tüm hızıyla süren proje, Aralık 2021’de hizmet vermeye başlayacak.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com