Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7477
  %0,51
 • EURO
  6,3537
  %0,54
 • ALTIN
  280,36
  %1,73
 • BIST
  100.237
  %-0,10
Ulaşımpark’tan ulaşımı kolaylaştıran sistem

Ulaşımpark’tan ulaşımı kolaylaştıran sistem

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş vatandaşların ulaşımlarını rahat yapabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce Umuttepe’ye yerleştirilen Kent Kart dolum cihazlarından halkevi durağına da kuruldu. Gişede sıra beklemeden birkaç saniyede dolum yapan Kent Kart cihazları vatandaşlara zamandan tasarruf sağlayarak ulaşım kolaylığı getiriyor. Manyetik alana konulan Kent Kart, para haznesine para yerleştirilmesinin ardından anında dolum […]

Booking.com

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UlaşımPark A.Ş vatandaşların ulaşımlarını rahat yapabilmeleri için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda daha önce Umuttepe’ye yerleştirilen Kent Kart dolum cihazlarından halkevi durağına da kuruldu. Gişede sıra beklemeden birkaç saniyede dolum yapan Kent Kart cihazları vatandaşlara zamandan tasarruf sağlayarak ulaşım kolaylığı getiriyor. Manyetik alana konulan Kent Kart, para haznesine para yerleştirilmesinin ardından anında dolum yapıyor. 

VATANDAŞ MEMNUN
Sistemden son derece memnun olan vatandaşlar, sistemin zamandan tasarruf sağladığını ifade ederek uygulamanın küçük paralarla yol parasını denkleştirmeye de imkan verdiğini kaydediyor. Vatandaşlar” Örneğin bir öğrencinin kartında 1 TL 10 kuruş var, 25 Kuruş eksik, gişede en az 2 TL yüklemesi gerekiyor. Bu cihaz 25 kuruş dahi alıyor. Öğrenci 1 TL 35 Kuruş’u tamamlayıp otobüse binebiliyor. Bizim içinde kolaylık, 10 kuruşumuz eksik olduğunda 25 kuruş atıp bakiyeyi tamamlıyoruz” şeklinde konuşarak memnuniyetini ifade ediyor.

HEDEF 40 DOLUM NOKTASI
Toplu taşımadaki akıllı kartlara dolum yapabilen ve 7 gün 24 saat kullanılabilen yükleme noktaları Nisan ayı içerisinde toplam 100 bin kişiye hizmet verdi. Umuttepe (4 Cihaz), Otogar(1 Cihaz), Cumhuriyet Parkı (1 Cihaz), Halkevi (1 Cihaz) bulunuyor. 2 yıl içerisinde Kocaeli genelinde toplam cihaz sayısının 40’a ulaşması hedefleniyor. Umuttepe’de Şubat ayında ortalama 10 kişiden 3’ü elektronik yükleme noktasında dolum yaparken, Nisan ayında bu oran ortalama 10 kişiden 7 kişi’ye yükseldi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Booking.com