İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Uzunçarşı’da Ödemeler Başladı

Sakarya’nın Adapazarı İlçesindeki Uzunçarşı Yenileme Projesi’nde gelinen son aşamayı açıklayan Başkan Toçoğlu, “Bölgede ticaret yapmakta olan bir kısım esnafımıza kamulaştırma bedelleri ödenmeye başladı. Herkesten biraz daha fazla sabır ve sağduyu bekliyoruz. İnşallah projenin hayata geçmesiyle kazanan esnafımız ve Sakarya olacak” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Uzunçarşı Rekreasyon Projesi’nde gelinen son aşamayı sosyal medya hesabından takipçileri ile paylaştı. Tarihi adada projeye aykırı yapıların kamulaştırma sürecinin devam ettiğini aktaran Başkan Toçoğlu, “Bölgede ticaret yapmakta olan bir kısım esnafımıza kamulaştırma bedelleri ödenmeye başladı” diye konuştu.

Kazanan Sakarya Olacak
Toçoğlu açıklamalarının devamında şu ifadelere yer verdi; “Hukuki disiplinden taviz vermemiz mümkün değil. Bilirkişi marifetiyle tespit edilen bedelleri vatandaşlarımıza ivedilikle ödüyoruz. Belirlenen bedelleri peyderpey ödemeye devam ederek; projenin en kısa süre içerisinde hayata geçirilmesini sağlama hedefindeyiz. Kimsenin şüphesi olmasın. Esnafımızın mağdur edecek girişimlerde bulunmamız düşünülemez. Herkesten biraz daha fazla sabır ve sağduyu bekliyoruz. İnşallah projenin hayata geçmesiyle kazanan esnafımız ve Sakarya olacak.”

1

2

3

4

5