İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Vali Baruş’dan 3 kuruma ziyaret

Bolu Valisi Aydın Baruş, Meteoroloji Bolu İl Müdürlüğü, KOSGEB Bolu Şubesi ve SEDAŞ Bolu Şubelerini ziyaret ederek hem personellerle sohbet etti hem de çalışmalar hakkında bilgiler aldı.

Bolu Valisi Aydın Baruş kurum ziyaretlerine ilk olarak Meteoroloji İl Müdürlüğü’nden başladı. Vali Baruş’u kurum Müdürü Fazlı Büyük ve çalışanlar karşıladı. Ziyarette müdürlüğün işlemleri hakkında Vali Baruş’a bilgiler veren Meteoroloji İl Müdürü Fazlı Büyük, il merkezi ve ilçelerle birlikte 14 otomatik meteorolojik istasyon ile gözlem yaptıklarını ve bu istasyonlar sayesinde yağış miktarları hakkında detaylı bilgiler aldıklarını kaydetti. Ayrıca uzun yıllar yağış ve uzun yıllar sıcaklık ortalamalarını da aldıklarını ifade eden Büyük, Vali Baruş’a otomatik istasyonların canlı veri tablosunu da göstererek detaylı bilgiler aktardı.

Anlık yağış oranları ile ilgili de bilgiler alan Vali Baruş, anlık bilgilerin geldiği sistemi inceledi ve ilçelerle birlikte yağışların ne oranda olduğu bilgisini aldı. Ziyaretin gerçekleştiği saatteBolu İl Merkezi ve ilçelere ait kar kalınlıklarıyla ilgili anlık bilgileri Vali Baruş’a aktaran Meteoroloji İl Müdürü Büyük “Sayın Valim şu an saat 14.00 ve şu andaki verilere göre, merkezde kar kalınlığı 2 cm, Bolu dağında 7 cm, Abant’ta 50 cm, Cankurtaran mevkiinde 13 cm, Gerede Arkut Dağı’nda 10 cm ve Kartalkaya’da 158 cm” ifadelerinde bulundu.

KOSGEB ZİYARETİ
Bolu Valisi Aydın Baruş diğer bir ziyaretini ise KOSGEB’e gerçekleştirdi. KOSGEB Müdürü Celil Kürşad Dereci ve çalışanlar tarafından karşılanan Vali Baruş, İzzet Baysal Caddesi’nde işlemlerini yürüten şubenin birimlerini gezdi ve çalışanlarla sohbet etti.
Vali Baruş, KOSGEB ziyareti esnasında buradan destek alan ve işyeri açan bir kadın girişimci ile sohbet ederek, hangi desteklerden faydalandığını sordu ve yeni işyerinin bol kazançlar getirmesi temennisinde bulundu.
Ziyarette Şube Müdürü Dereci, KOSGEB olarak girişimcilere verdikleri eğitimler ve destekler konusunda Vali Baruş’a bilgiler aktardı.

SEDAŞ ZİYARETİ
Bolu Valisi Aydın Baruş günün son ziyaretini ise SEDAŞ İl Müdürlüğü’ne gerçekleştirdi. Vali Baruş’u burada SEDAŞ Müdürü İsmail Doğandor karşıladı. Vali Baruş ziyarette ilk olarak, kurumun tüm birimlerini gezerek hem çalışanlarla sohbet etti, hem de çalışanlardan yaptıkları işler hakkında bilgiler aldı. Şebeke Yenilenmesi, Bilgi İşlem, Yatırım bölümleri olmak üzere tüm birimleri gezen Vali Baruş daha sonra ise hizmet binasının yan bölümünde bulunan Müşteri Hizmetleri Servisi’ni ziyaret etti ve burada da yapılan işlemler hakkında bilgiler aldıktan sonra kurumdan ayrıldı.