25.3 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Vali Coş ‘Sakarya’da üretim ve istihdam sağlayan herkese minnettarız’

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kuzuluk Mahallesi’nde bulunan otomotiv elektrik tesisatı üretimi yapan Yazaki Fabrikası’nı ziyaret etti.

Vali Coş, fabrika girişinde Karapürçek Kaymakamı Yusuf İzci, Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan, Fabrika Genel Müdürü Alper Yıldıztaş, Fabrika Yetkilileri ve İş-Kur İl Müdürü Tekin Kaya tarafından karşılandı.

Yazaki Fabrika’sı Genel Müdürü Alper Yıldıztaş, fabrikanın tarihçesi ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Genel Müdür Yıldıztaş; fabrikanın 50.000 m² alanda kurulu bulunduğunu, 1850 kişinin çalıştığını ve önümüzdeki yıl ise, 900 işçi daha istihdam edeceklerini ifade etti.

Vali Coş ise, Yazaki fabrikasının ilimiz ve bölge ekonomisine ciddi katma değer sağladığını vurgulayarak, fabrikanın istihdam açısından da önemli bir yere sahip olduğunun altını çizdi.

Vali Coş konuşmasına şöyle devam etti: “İlimizde üretim ve istihdam sağlayan herkese minnettarız. Bu yatırımların daha da gelişmesini ve büyümesini temenni ediyoruz. İstihdam ve ihracata katkılarından dolayı size ve bütün yatırımcılarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.

Vali Hüseyin Avni Coş daha sonra fabrikada işçilerle birlikte yemek yedikten sonra tesisleri gezdi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

SGB’de görev dağılımı yapıldı

Sakarya Gazeteciler Birliği’nin (SGB) genel kurulu sonrasında göreve seçilen yönetim kurulu kendi arasında toplanarak görev dağılımını gerçekleştirdi.  Sakarya’da mesleki anlamda...