Yeni Bağdat Caddesi nefes aldıracak

Gebze Kirazpınar Yeni Bağdat Caddesi’nde yapılacak yol çalışması ile yaşanan sorunlar çözüme kavuşacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hem konut bölgesinde olan hem de yük araçlarının sıklıkla geçtiği Gebze Kirazpınar Yeni Bağdat Caddesi’nde çalışma başlattı. Çalışmalar ile ağır vasıta araçlarının sebep olduğu çevre kirliliği ve olası trafik kazalarının önüne geçilmiş olacak.

YOL ÇALIŞMASINA BAŞLANDI

Büyükşehir Belediyesi, Gebze’deki ulaşım sıkıntısı yaşanan noktalarda hayata geçirdiği hizmetlerine bir yenisini ekliyor. Bu doğrultuda Gebze Kirazpınar’da bulunan ve vatandaşların sorun yaşadığı Yeni Bağdat Caddesi’nde yol çalışmasına başlandı.

AĞIR VASITALARIN GÜZERGAHI

TOKİ, Kent Konut gibi konut bölgelerinin içinde olan ve taş ocaklarından gelen ağır vasıtaların güzergahında yer alan Yeni Bağdat Caddesi’ndeki yol çalışması, bölgenin önemli sorunlarına çare olacak. 1600 metre uzunluğundaki yola 30 metre imar genişliği kazandırılarak, yaşanacak trafik sıkıntılarının önüne geçilmiş olacak.

4 ŞERİTLİ OLACAK

3 metre genişliğinde yaya kaldırımlarının yapılacağı çalışmalar ile konutlarda yaşayan vatandaşların rahatça yolda yürümelerini de sağlanacak. 4 şeritli olacak yol çalışmaları kapsamında ayrıca altyapı imalatları, trafik işaretlemeleri ve elektrik imalatları da gerçekleştirilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.