İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

‘Yeni Türkiye’yi köylümüzle inşa edeceğiz’

 Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Karamürsel’in Tepeköy, Çamçukur ve Karapınar köylerini ziyaret ederek burada vatandaşlarla bir araya geldi.

Karamürsel Belediye Başkanı İsmail Yıldırım, AK Parti Karamürsel İlçe Başkanı Recep Demirel ve teşkilat üyeleri de gerçekleştirilen ziyaretlerine eşlik ettiler. İlk olarak Tepeköy’ü ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu burada vatandaşların yakın ilgisiyle karşılaştı. Burada köylülerle sohbet eden istek ve arzularını dinleyen Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Köy Muhtarı Recep Karabaş’tan bölgenin son durumu hakkında bilgi aldı. Daha güzel bir kent için köylümüzün desteğinin çok önemli olduğunu belirten Başkan Karaosmanoğlu, “İnşallah yarın çok daha iyi bir Türkiye’de yaşıyor olacağız. Bu gerçekleştirdiğimiz başarılı projeler ve hizmetler başarıların hepsi sizlerin köylümüzün eseridir. Emaneti bir sonraki nesle teslim etmek için ve daha iyi bir Türkiye için gayret ediyor, çabalıyoruz. Bu bilinçle 2002’den beri Türkiye’de ve 2004’ten beri Kocaeli’nde yeni bir çağ açıldı. Artık hep birlikte Yeni Türkiye’yi inşa ediyoruz. Elbette ki geçmişte kaybedilen yıllar kaybedilen değerlerimiz oldu. Ancak Türkiye’nin gerçek gücünü ve hizmet aşkını birleştirince ülkemizi bu noktalara taşıyabildik. Bir kez daha belirtmek isterim ki Yeni Türkiye’yi köylümüzle inşa edeceğiz” şeklinde konuştu.

“TARİHİMİZİN KUTLU DEĞERLERİNDEN Bİ’HABER OLDULAR”

Karamürsel ilçe merkezinin yakın köylerinden olan Çamçukur’u da ziyaret eden Başkan Karaosmanoğlu ve yanında ki heyet, burada halkın yakın ilgisiyle karşılaştı. Çamçukur köy muhtarı Recep Vonal tarafından karşılanan heyet birlikte köy için gerçekleştirdikleri yatırımları ve görülen eksiklikleri vatandaşlardan dinleme fırsatı yakalayan Başkan Karaosmanoğlu “Hepimiz buralara başka yurtlardan göç ederek geldik. Belki dedelerimiz veya daha önceki atalarımız buralara yerleşmek zorunda kaldı. Biz onları hiç unutmadık. Maalesef ki ceddimizin, tarihimizin kutlu değerlerinden bi’haber olanlar oldu. Şanlı geçmişinden nefret edenler, kendini bu milletin hadimi değil, hakimi görenler oldu. Halkından, köylüsünden, çiftçisinden utanan, onları azarlayan, onlara karşı kendisini her zaman üstün görenler oldu. Köylü milletin efendisidir sözünü unutup halka yukarıdan bakanlar oldu. Din sadece camilerde yaşanır diyenler oldu. Ülkenin kutlu geleceğine set çekenler olduğunu hiç unutmadık” dedi.

“DAHA MÜREFFEH DAHA AYDIN DAHA ÖZGÜR TÜRKİYE”

Köy ziyaretlerini günün geç saatlerine kadar sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, son olarak Karapınar köyünü de ziyaret etti. Burada da milletin efendisini dinleyen Başkan Karaosmanoğlu vatandaşlarla olan sohbetinin yanı sıra köy muhtarı Rasim Güzelaltın’dan köylünün isteklerini de öğrendi. Başkan Karaosmanoğlu burada da vatandaşlarla olan sohbetinde “Daha müreffeh daha aydın daha özgür bir Türkiye idealine geçmişte engel oldular. Ve maalesef bugün de hala aynı zihniyetle halkını küçümseyenler bu ülkede mevcuttur. Çok şükür ki Cumhuriyeti, demokrasiyi millete hadim olmak için sahiplenenler var. O sebepledir ki gerek iç gerekse dış siyasetimizi şekillendirirken Tarihimizden ilham alıyoruz. Kentlerimizi ihya ederken Selçuklu’nun, Osmanlı’nın dönemindeki kentlerimizi inceliyoruz. Bizler gücünü ceddinden, halkından ve sizlerden yani köylümüzden alan sizlerin kardeşleriyiz biz” ifadelerini kullandı.

“ANLAYAMAZLAR KÖYLÜMÜZÜN SOFRASINDAN İÇİLEN ÇAYIN TADINI”

Başkan Karaosmanoğlu ziyaretlerinde ayrıca, “Halkına hükmetmeye kalkanlar anlamazlar hızlı treni, hastaneleri, ücretsiz verilen ders kitaplarını ama hepimiz yakından biliyoruz ödenen milyar dolarlık borçları ve kasası dolu bir merkez bankasının bize verdiği özgüveni. Derdi hizmet olmayanlar anlayamazlar Marmaray’ı, İzmit Geçiş Köprüsünü, Havaalanlarını. Anlayamazlar 2023, 2071 hedefini ve anlayamazlar köylümüzün sofrasında içilen çayın tadını” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ayrıca, “Bizler buraya gelirken hem sizlerle görüşmek varsa köylerimizde eksik kalan noktaları birde kendimiz tespit etmek istedik. Bizim tek derdimiz var sizlere hizmet etmektir. Sizden Allah Razı Olsun sözlerini duymak bizi tarifsiz bir mutluluğa itiyor. Biz enerjimizi sizlerin gülümseyen yüzlerinizden alıyoruz” diye konuştu.