İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüce, müjdeledi: İlk ay açılış ücreti alınmayacak, 3 ay boyunca yüzde 25 indirimli

Herkes için erişilebilir, pratik, sağlıklı, doğa dostu ulaşım alternatifi olacak ‘Tripy Elektrikli Bisiklet’ projesinin tanıtımında konuşan Başkan Yüce, “İlk etapta 100 bisikletle başlayacağımız bu proje kapsamında çok yakında 400 bisikletle şehrimizde hizmet sunmaya devam edeceğiz. Hemşerilerimizden ilk ay açılış ücreti alınmayacaktır. Ve yine hemşerilerimiz 3 ay boyunca yüzde 25 indirimli olarak bisikletleri kullanabilecek. Tripy Elektrikli bisikletlerimizin; hem toplu taşımaya alternatif olmasını, hem de sürdürülebilir ve temiz enerjiye katkı sunmasını temenni ediyor, Sakaryamıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehre kazandırılan herkes için erişilebilir, pratik, sağlıklı, doğa dostu ulaşım alternatifi olacak ‘Tripy Elektrikli Bisiklet’ projesinin tanıtımı gerçekleştirildi.

7 günde %70 talep kadınlardan

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin ev sahipliğinde 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen programa Başkan Ekrem Yüce’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı Yunus Tever, Tripy Genel Müdürü Kadir Akdere, MİA Teknoloji Yönetim Kurulu Üyesi Özgür Çivi, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve bisiklet severler katıldı.

Açılış konuşması öncesi Tripy ile ilgili bilgi veren Başkan Ekrem Yüce, kiralama hizmetine 7 günde ciddi bir talep olduğunu belirterek katılımcıların %70’inin kadınlardan oluştuğunu ifade etti. Yüce, “Turuncu bisikleti 3 Temmuz günü itibariyle kiralamaya açmıştık. atandaşlarımız yoğun bir ilgi gösterdi. Şu ana kadar kiralayanların yüzde 70’i kadınlar. İlgileri çok yüksek” dedi.  Elektrikli bisikletler bugün itibariyle ilk etapta Sakarya Demokrasi Meydanı’nda istasyonlara yerleştirildi ve kiralanmaya başladı.

Tripy Elektrikli Bisiklet hayırlı olsun

‘Tripy Elektrikli Bisiklet’ projesiyle bisiklette yenilikçi bir adım daha attıklarını ifade eden Başkan Ekrem Yüce, “Sağlığın ve çevrenin bir numaralı ulaşım ağı dostu olan bisiklete verdiğimiz önem anlatmakla bitmez. Tripy ile Büyükşehir Belediyesi olarak, bisikletlerin vatandaşlarımıza ulaştırılması ve kiralanması noktasında üç hizmeti aynı anda devreye almış olacağız. TUBİS ve SAKBİS’lerden sonra bugün tanıtımını yaptığımız ve şehrimizde görmeye başlayacağımız tripy elektrikli bisikletlerimiz şehrimizde bir ilk. İlk etapta 100 bisikletle başlayacağımız bu proje kapsamında çok yakında 400 bisikletle şehrimizde hizmet sunmaya devam edeceğiz” dedi.

İlk ay açılış ücretsiz, 3 ay yüzde 25 indirimli

3 tip farklı bisiklet kiralaması yapılan başka bir şehir olmadığını ifade ederek konuşmasını sürdüren Başkan Yüce, “Bu yenilikçi kiralama yöntemleriyle Türkiye’de yine öncü olmanın ve bunu hemşerilerimizle buluşturmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Tripy bisikletlerle ilgili iki müjdeyi daha paylaşmak istiyorum; açılış kampanyası olarak hemşerilerimizden ilk ay açılış ücreti alınmayacaktır. Ve yine hemşerilerimiz 3 ay boyunca yüzde 25 indirimli olarak bisikletleri kullanabilecek. Tripy Elektrikli bisikletlerimizin hem toplu taşımaya alternatif olmasını hem de sürdürülebilir ve temiz enerjiye katkı sunmasını umuyor, Sakarya’mıza hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bisiklette marka şehir

Sakarya’nın spor alanında ciddi bir ivme yakaladığını aktaran Başkan Yüce, “Spor alanında yaptığımız çalışmalar neticesinde başarılarımızın nişanesi olarak Dünya Bisiklet Şehri unvanının ardından Avrupa Spor Şehri unvanını şehrimize kazandırdık. Dünyanın en donanımlı ve fonksiyonel bisiklet parkuru olan Ayçiçeği Bisiklet Vadimizde adeta bisiklet rüzgârı eserek 25 ülkeden 232 sporcu pedal çevirdi. 110 ülkeden canlı yayın yaptığımız yarışları dünya izlerken yarışların yanı sıra birçok etkinlik gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

Tamamlandığında 200 kilometreyi aşacak

Sporu sadece sporcuların ilgilendiği bir alan görmediklerini belirten Başkan Yüce, “Hemşerilerimizin de sporla içli dışlı olması için gayretle çalışıyoruz. 3 etaptan oluşan bisiklet yollarımız Ayçiçek Bisiklet Vadisi’nden başlayarak Çark Deresi, Millet Bahçesi, Aziz Duran Parkı, Sakarya Park, Vagon Park gibi noktalardan geçerek Sapanca Gölüne ulaşarak, Kocaeli Büyükşehir sınırına kadar uzanmış olacak. İlk etapta 57 kilometreyi tamamladık. Projemizin son iki etabı tamamlandığında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının çizdiği Anadolu Koridoruyla şehrimizin bisiklet yolları ile kesişerek, Sakarya’da ilk kez yerel bisiklet yolları ile ulusal bisiklet ağı birleşmiş olacak. Projemiz sonra erdiğinde şehrimizdeki bisiklet yolu ağımız 200 kilometreyi aşacak” dedi.

Tripy Elektrikli Bisiklet nedir?

Tripy Elektrikli Bisikletler şehir içinde uygun fiyata, kaliteli ve özgür ulaşım imkânı sağlayan elektrikli bisiklet paylaşım platformudur. İklim değişikliğinin en önemli nedenlerinden biri olan ukaşım, dünya genelinde karbon salınımının yüzde 27’sini kapsıyor. İklim değişikliğine dur demek şehirleri sağlıklı ve daha yaşanabilir kırmak adına şehir içi ulaşımda devrim yaratan paylaşımlı elektrikli bisikletlerdir. Maksimum 25 kilometre hıza sahip, 60 ve 90 dakika kullanıma sahiptir. Yüzde yüz yerli yazılımdan oluşmaktadır.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın