İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yüce: Spor alanında Sakarya’nın adını dünyaya duyuruyoruz

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Amatör Spor Haftası kapsamında Sporun Enleri Sakarya 2023 programında konuştu. Spor alanında ilklere imza attıklarını ifade eden Yüce, “2021 yılında dünyada sayılı şehrin sahip olduğu Dünya Bisiklet Şehri unvanını Sakarya’mıza kazandırdık. Ardından 2023 Avrupa Spor Şehri unvanını da şehrimize getirdik. Ayrıca Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bünyemizde 32 farklı branşta, 5000’i aşkın gurur kaynağımız olan sporcumuz bulunuyor” diye konuştu.

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Amatör Spor Haftası kapsamında düzenlenen Sporun Enleri Sakarya 2023 programına katıldı. Spor Branşları Yılın En Başarılı Sporcuları Ödül Töreni’nin gerçekleştirildiği programa, Sakaryaspor Kulübü Başkanı Cumhur Genç ve Teknik Direktör Tuncay Şanlı, Gençlik ve Spor İl Müdürü Nevzat İnanç, Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımba, STK ve oda temsilcileri, basın mensupları ve farklı branşlardan sporcular katıldı.

Sakarya’nın değerlerine Altın Yıllar Hizmet Ödülü

Programda Başkan Yüce, Altın Yıllar Hizmet Ödülü kapsamında Sakaryalı 5 altın değer olan Enes Erkan, İbrahim Elmalı, Tuncay Şanlı, Atilla Karaoğlan ve İlhan Şerif Aykaç’a özel madalya takdim etti. Ödül programında ayrıca Abdurrahman Akyüz, Metin Ergezer, Hikmet Şaha, Davut Cengiz, Ali Göl, Tamer İlaçan, Erol Güdüloğlu, Ali Fikri Aşık, Bayram Akdemir, İsmail Hacı Bekar ve Hakan Akar’da ödüllerini Başkan Ekrem Yüce’nin elinden aldı. Törende Büyükşehir hentbol takımı da yılın takımları dalında ödüle layık görüldü.

Şehrimizdeki tüm spor faaliyetlerini destekliyoruz

Programda konuşan Başkan Yüce, spora ve sporcuya her zaman destek olduklarını ifade ederek, “Spor, sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmezidir. Sadece fiziksel değil, aynı zamanda psikolojik olarak da insanın gelişimine katkıda bulunur. Sakarya Büyükşehir Belediyesi olarak bu sebeplerden dolayı spora ve sporcuya her zaman kapılarımızı açıyoruz, destek oluyoruz. Şehrimizdeki; su sporları, dağcılık, bisiklet, salon sporları, saha sporları, havacılık gibi tüm spor faaliyetlerini destekliyoruz.  Kurumumuzun sahip olduğu tüm spor tesislerini sporcularımız için seferber ediyor, sporcularımızı her zaman en üst düzeyde tutuyoruz” dedi.

32 farklı branş 5 bini aşkın sporcu

Spor alanında gerçekleştirilen faaliyetlere vurgu yapan Başkan Yüce, “Bildiğiniz üzere spor alanında yeniliklere ve ilklere imza atan bir şehiriz. 2021 yılında dünyada sayılı şehrin sahip olduğu Dünya Bisiklet Şehri unvanını Sakarya’mıza kazandırdık. Ardından 2023 Avrupa Spor Şehri unvanını da şehrimize getirdik. Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyemizde 32 farklı branşta, 5000’i aşkın gurur kaynağımız olan sporcumuz bulunuyor. Spor branşlarımızda; güreşin heybetini, karatenin inceliğini, satrancın zihinsel meydan okumasını, eskrimin zarafetini ve hentbolun hızını yaşatıyoruz. Dünyanın en donanımlı bisiklet parkurlarından olan Ayçiçeği Bisiklet Vadisinde düzenlediğimiz uluslararası müsabakalarla dünya şampiyonlarını şehrimize getiriyoruz. Bu organizasyonlar sayesinde şehrimizin adını dünyaya duyuruyoruz” diye konuştu. 

Yeni yeteneklerin keşfedilmesine öncülük ediyoruz

Konuşmasının devamında amatör alanda atımlara dikkat çeken Yüce, “Amatör spor faaliyetlerimizle şehrin dört bir yanında yeni yeteneklerin keşfedilmesine de öncülük ediyoruz. 500 kilometrelik bisiklet yolu ağı hedefimizle başlattığımız çalışmalar hızla ilerlerken, bisiklet kiralama ve durak sayısının artırılması çalışmalarıyla da şehirde bisiklet kullanımının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Sakarya’nın sporla, doğayla, kültürle, sanayiyle ve en önemlisi de insan sevgisiyle dokunmuş eşsiz bir şehir olduğunu görmek beni gururlandırıyor. Hep birlikte, daha aydınlık yarınlara doğru bu yolda ilerleyerek, Sakarya’nın sporun ve sağlıklı yaşamın merkezi olmasını sürdüreceğiz. Sakarya olarak bu ay sonunda 27-28-29 Ekim de Bike Fest’e ev sahipliği yapıyoruz. Dünyayı misafir ettiğimiz Sakarya’mızda; ülkemizden ve dünyadan birçok sporcuyu, sporseveri ağırlayacağımız programlarımıza tüm bisiklet severleri davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

Organizasyonun önemine vurgu yaparak sözlerini tamamlayan Başkan Yüce, “Bugün bir araya geldiğimiz ödül töreni, gençlerimizin gösterdiği olağanüstü çaba ve başarıları takdir etmek, onları teşvik etmek ve geleceğe olan inancımızı pekiştirmek adına bir vesiledir. Sevgili gençler, her birinizin çabaları, bu şehrin ve ülkemizin yükselişine önemli birer tuğla ekliyor. Unutmayalım ki her bir adım, daha aydınlık yarınlara giden yolu bize kolay kılıyor. Düzenlediğimiz bu anlamlı ödül töreninde başta Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın