İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Zafer Kazan ‘Madımak bir gün utancın müzesi olacak’

Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan, 2 Temmuz 1993 yılında Sivas’da 33 aydın ve sanatçının yakılarak katledilmesinin 23. yıldönümünde bir anma mesajı yayımladı.

SAKARYA
Aradan geçen 23 yıla rağmen gerçek faillerin bulunamadığını, olayda ihmali bulunanların ve sorumluların cezalandırılamadığını ifade den Başkan Zafer Kazan : “Madımak hala yanıyor. 23 yıldır sorulmayan hesabın ateşi vicdanları yakmaya devam ediyor.” dedi.

Başkan Zafer Kazan, Madımak Oteli’nin geçmişte yaşanan bu acı olayı her daim hatırlatan, ibretlik utanç müzesi yapılması gerektiğini belirttiği mesajını: “Madımak bir gün utancın müzesi olacak! Çünkü hukuku giden, vicdanı sükut eden ve karanlıklara gömülen bu ülke bir gün yeniden aydınlanmaya başlayacak. İşte o gün Madımak’da devam eden yangın sona erecek!” sözleri ile bitirdi.

İşte Sakarya Barosu Başkanı Av. Zafer Kazan’ın Sivas olaylarını anma mesajının tamamı şu şekilde:

YARGI SUSTU VİCDANLAR KÜL OLDU
Aradan 23 yıl geçti. 33 aydın ve sanatçı katledildi. O zamanlar da sözde bir yargımız vardı, o zamanlar da bir iktidar vardı ama yakılarak katledilen feryatlar sahipsiz kaldı. Yargı sustu vicdanlar kül oldu. Madımak hala yanıyor. 23 yıldır sorulmayan hesabın ateşi vicdanları yakmaya devam ediyor.

UTANÇ MÜZESİ
Hesabı sorulmayan bir utancın müzesi yapılsa keşke. Çocuklarımız bu utancın müzesine baksa ve geçmiş utanmazlıklardan bir ibret alsa ve madımak “utanç müzesi” yapılsa. Olmaz değil mi! Hiç olur mu? Ama olacak! Madımak bir gün utancın müzesi olacak! Çünkü hukuku giden, vicdanı sükut eden ve karanlıklara gömülen bu ülke bir gün yeniden aydınlanmaya başlayacak! İşte o gün Madımak’da devam eden yangın sona erecek!

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.