İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kadın İçin Yüzde 40-70 İndirim ‘Dayanılmaz Çekici’

Avantajix.com’un anketine göre, bir giyim eşyasının fiyatı, yüzde 40-70 indirim sonucu 30-60 lira aralığına düştüğü anda, kadınlar için alışveriş dayanılmaz şekilde çekici geliyor.

11.11 YılınEn Uğurlu Günü, 23.11 Black Friday, 25.11 Cyber Monday…

Kasımayı birbirinden özel indirimlerin yapıldığı alışveriş festivalleri ile geçti.

Sadece23.11’de ait resmi rakamlar açıklanırken, küresel kampanyaların Türkiye’de çok büyük karşılık bulduğu ortaya çıktı.

500’eyakın sanal mağazadan alışveriş yapan herkese nakit para ödeyen Avantajix.com ,25-45 yaş aralığındaki çalışan kadın üyelerinin bir kısmı arasında, Kasım ayı alışveriş festivallerindeki eğilimlerini belirlemek amacıyla anket düzenledi.

-Kadınlar Mesaide Yakalandı

11.11 dışındaki yoğun indirim günlerine mesaide yakalanan kadınlar, cazip kampanyalara ağırlıklı olarak dijital mağazalarda katıldılar.

Ankette, her 10 çalışan kadından yedisinin 23 ve 25 Kasım’da öğle tatilini tamamen,mesaisini de kısmen alışverişe ayırdığı belirlendi.

10kadından sekizi giyim eşyası almak için bilgisayar ekranı başına geçerken, beşi kozmetik ürünü, üçü de küçük elektrikli ev aleti satın aldı. Bilgisayar ürünleri, mobilya, kitap ve oyuncak da kadınların alışveriş sepetinde sıkca görülen ürünler oldu.

Ankete katılan her 10 kadından sekizi yüzde 40-70 aralığında yapılan indirimleri çekici bulduğunu, yüzde 70 üzeri indirimlere ise şüpheyle yaklaştığını ifade etti.  Yüzde 10-20 aralığındaki indirimlere ilgi göstermeyen kadınlar, yüzde 20-40 arasındaki indirimleri ise bu özel günler için yetersiz buldu.

Ankete göre, kadınların yüzde 65’i, özellikle giyim eşyasında 30-60 lira aralığındaki ürünlere ilgi gösteriyor. Bir giyim eşyasının fiyatı, yüzde 40-70 indirim sonucu 30-60 lira aralığına düştüğü anda, kadınlar için alışveriş dayanılmaz şekilde çekici hale geliyor.

-SuçlulukDuygusu Sıfıra Yakın

Avantajix.com’un kurucu ortağı Güçlü Kayral, kadınların genellikle avm, çarşı veya pazar gezerken, tezgahtar ya da arkadaş baskısıyla gerçekten ihtiyaç duymadıkları ürünler aldıklarını ve bundan dolayı suçluluk duyduklarını anımsatarak, “Kasım ayı alışveriş festivallerinde milyonlarca alışveriş yapılmasına karşın, aldıkları ürünlerden dolayı suçluluk duyan kadınların oranı sıfıra yakın oldu. Online alışverişte tezgahtar baskısı, arkadaş baskısı olmadığından kadın daha özgür alışveriş yapıyor. Gerçekten ihtiyaç duyduğu, ihtiyaç duymasa bile çok arzu ettiği ürünleri alıyorlar” dedi.

Kadınların yaptıkları tüm alışverişlerde, online alışverişin payının sürekli yükseldiğini gözlemlediklerini kaydeden Kayral, “Online alışveriş kadına, aradığı ürünün daha fazla çeşidine ulaşma imkanı sunuyor. Bir tıkla fiyat karşılaştırması yapabildiğinden içi rahat bir şekilde ürünü alabiliyor. Ayrıca, Avantajix.com gibi yapılan her alışverişe ödül para veren siteler alışverişleri benzersiz şekilde ucuza getirebildiğinden, online mağazalar kadınlara daha cazip geliyor”diye konuştu.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright 2020 Marmara Basın