İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Ünlülerin saç tasarımcısı mükemmel saçı anlattı

Saç tasarımında Mozart olarak anılan kraliyet aileleri, prens, prensesler ile bir çok ünlünün de saç tasarımcısı olan Ayhan Eren İzmirli kadınlara güzel görünmenin sırrını anlattı

İZMİR

İzmirli olan ve 11 yaşındayken gittiği Almanya’da kuaförlük eğitimi alan Eren, 39 yıllık meslek tecrübesi sürecinde bıçak tarak ve makasla yarattığı sanatı onu dünyanın zirvesine taşıdı. Bugün İsveç Kraliçesi Silvia başta olmak üzere tüm dünyadaki kraliyet aileleri, prens ve prensesler, sanatçılar, modacılar, sanayi liderlerin kendilerini emanet ettiği Eren’i sektör, “Mozart” ünvanıyla anıyor.

Ünlülerin saç tasarımcısı Eren, doğduğu İzmir’e gelerek Balçova’da Aquamarine Unisex Beauty’de gerçekleştirdiği sunumuyla büyük ilgi gördü. Eşi Yasemin Eren ile birlikte gerçekleştirdiği ziyaretinde İzmirli kadınlara önerilerde de bulunan Ayhan Eren, “Kişisel tarzınızı belirleyen önemli konu, saçınızın size yakışmasıdır. Yani saç stiliniz ve saçınızın kesimi mükemmel olması gerekir. Sabah kalktığınızda aynanın karşısında ellerinizle çok çabuk saçınızı şekillendirebileceğiniz bir saç tasarımı, en uygunudur. Benim tasarımımla bu mümkündür” dedi.

İŞİN SİHRİ KESİMDE
Kendisine özel stilinin en belirgin ayrıcalığı “bıçakla yapılan iç içe kesim” olduğuna dikkat çeken Ayhan Eren, “Benim kestiğim saçlar iç içe uzar. İlk kesildiği günden son güne kadar belki 4 aylık süreçte, benim kesimlerim bozulmaz. İç içe kesimden dolayı da saçlar uzamasına karşın stilini korur, onlara kolayca çok güzel ve etkili şekiller verebilirsiniz” diye konuştu.

FÖN YANLIŞ KULLANILIYOR
Bunun dışında kendisinin bir saçı kesmeden önce titizce inceleme yaptığını, mükemmel kesimi de ona göre gerçekleştirdiğini ve gerekirse analiz yapıp saçlar için de kendisi manufaktur olarak tanımladığı atölyesinde kişiye özel şampuanlar ve saç bakım ürünleri hazırladığını söyleyen Eren, “Genelde fön kullanımının da yanlış olduğunu fark ettim. Çünkü kadınların önemli bir bölümü fön nedeniyle saçlarının kırıldığını söylüyor. Oysa fön, ancak yanlış tutulduğunda ve aşırı sıcakta kullanıldığında saça zarar verir” diye konuştu.

HEDEF GENÇ YETENEKLER
Hedefinin doğduğu topraklara destek vermek olduğunu da ifade eden Eren, “İzmirli yetenekli kuaförlerle bir araya gelmek onlara kendi tasarı sanatımı öğretmek istiyorum. Toplam 39 yıllık meslek hayatımda kendimi geliştirirken şimdi de İzmirli yeteneklere faydalı olabilmek, kendime özgü sanatımı bu sayede İzmir’de yaşatmak istiyorum” dedi.

İŞİNİ DOĞRU YAPARSAN KAPRİS OLMAZ
İzmirli kadınlardan gelen “Ünlülerle çalışıyorsunuz, kaprisli olanlara nasıl davranıyorsunuz” sorusuna da yanıt veren Eren, “Bana göre müşteri kaprisli değildir, tedirginlik ise doğaldır. Bazen bu söz konusu tedirginlik, müşterilerimizin geçmişte edindikleri olumsuz tecrübelerinden kaynaklandığını görebiliyorum. Onlara bir nevi fobi tedavisi uygulamam bile gerekebiliyor. Siz sanatınızı dört dörtlük sunuyorsanız o zaman kimse size kapris yapmaz. Ben hiç böyle bir şey hissetmedim” dedi. Arap emirleri arasında “Pırlanta Elli” diye tanınan Eren, “Mesleğe başladığımdan bu yana elime aldığım bir jilet bıçak ve yine tüm ayrıntılarıyla özel benim için tasarlanmış bir makas ile kesim yapıyorum. Elim saçlar ile buluştuğunda, zaten kesim biçimi kafamda oluşuyor. Bu noktaya ulaşmak için gerekli tek koşul ise mesleğinizi aşk ile yapmanız. Eğer aşkla yapmıyorsanız sanatçı olmanız mümkün değil” dedi.

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.