Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7117
  %0,61
 • EURO
  6,3156
  %0,83
 • ALTIN
  275,30
  %0,94
 • BIST
  100.339
  %-1,56
KOÜ Kültür Evi’nde İslam Sanatları Sohbetleri Başladı

KOÜ Kültür Evi’nde İslam Sanatları Sohbetleri Başladı

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi ve Hattat Doç. Dr. Mehmet Memiş konuk oldu. İslam Sanatları Sohbetleri kapsamında yapılan toplantının ilk konuğu olan Doç. Dr. Memiş, geçmiş kültürümüzü bugünle buluşturan Kültür Evi’nin Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Sohbete, Kocaeli’deki Hat Sanatı öğrencileri […]

Booking.com

Kocaeli Üniversitesi Kültür Evi’nde, Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Tarihi ve Sanatları Bölümü Öğretim Üyesi ve Hattat Doç. Dr. Mehmet Memiş konuk oldu.

İslam Sanatları Sohbetleri kapsamında yapılan toplantının ilk konuğu olan Doç. Dr. Memiş, geçmiş kültürümüzü bugünle buluşturan Kültür Evi’nin Kocaeli Üniversitesi bünyesinde kurulmuş olmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Sohbete, Kocaeli’deki Hat Sanatı öğrencileri büyük ilgi gösterdi. Sohbette Hat sanatının dünü ve bugünü konuşuldu. Hat öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Hattat Mehmet Memiş, Hat sanatına ve diğer İslami sanatlara ilginin her geçen gün artığını söyledi. Hattat Doç. Dr. Mehmet Memiş böyle bir imkanı sağladığı için, Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sadettin Hülagü’ye teşekkür etti.

Kültür Evi Müdürü Öğretim Görevlisi Yıldırım Karadeniz ise, tarihimizde ve kültürümüzde önemli bir yere sahip olan İslam Sanatları ( ebru, tezhip, hat, minyatür) ile ilgili yapılan bu toplantıların belli aralıklarla düzenleneceğini belirterek Kocaeli halkının bu toplantılara katılabileceğini söyledi. Ayrıca Kocaeli halkının kültür evinin tüm imkanlarından ücretsiz olarak faydalanabileceğini de belirtti.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?