İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Diyabet Hemşireliği Kursiyerleri Sertifikaları Dağıtıldı

Türkiye’de, bir sağlık tesisi bünyesinde üçüncü kez yalnız İzmit Seka Devlet Hastanesi’nde açılan “Sertifikalı Diyabet Eğitim Hemşireliği” programı yapılan kapanış töreniyle son buldu.

KOCAELİ

İzmit Seka Devlet Hastanesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene ; Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Şenol Ergüney, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uz.Dr.Mürsel Durmaz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr.Faruk Demirhan, İzmit Seka Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Sadullah Kıvanç Tunç, Hastane Yöneticileri, çalışanlar ve ilimizdeki diğer sağlık kuruluşlarının idarecileri katılım gösterdi.

Törenin ilk açılış konuşmasını kursiyer Canan Bozdağ gerçekleştirdi. Konuşmasında Diyabet Hastalığının önemini vurgularken hastane yönetimi ve eğitimcilerin misafirperverliğine değinerek ‘’ Burada bize ailemiz gibi davranan, bizleri kendi evimizdeymiş gibi hissettiren hastane yönetimi ile program sorumlusu Elif hanım ve Bahar hanıma çok teşekkür ederek’’ diyerek memnuniyetini dile getirdi.

İkinci olarak kürsüye çıkan İzmit Seka Devlet Hastanesi Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Bilal Yavuz Demirkaya ‘Özelikle hızlı sosyal ve kültürel değişimler ,nüfusun yaşlanması, kentleşme oranındaki artış ,fiziksel aktivitelerdeki azalma ve sağlıksız yaşam tarzı gibi nedenlerden diyabetli birey sayısı her geçen gün artmaktadır .Bu bağlamda ülkemizin farklı şehirlerinden ve güzide ilimizin diğer kurumlarından hastanemizdeki bu programa katılarak ,insanlığa faydalı olmak adına attığınız her adımda bizlerinde bir katkı sağlaması tüm ekibimizi onore edecektir.

Daha Sonra konuşmasını yapmak üzere çıkan Hastane Başhekimi Op.Dr.Sadullah Kıvanç Tunç; ‘Biz tabi bu programı ilk olarak açarken gururluyduk. Şimdi üçüncü mezunlarımızı da veriyoruz daha da mutluyuz. Toplam da 32 kişi bu sertifikanın sahibi oldu. Sertifika alan arkadaşlara mesleklerinde başarılar diliyoruz. Bu programın açılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyor ve buradan yeni sertifika programımızın haberi vermek istiyorum. Yoğun Bakım Hemşireliği Sertifika Programını da yapmak için başvurumuzu yaptık’’ diyerek programın müjdesini verdi.

Son olarak konuşmasını yapmak üzere kürsüye gelen Kocaeli İl Sağlık Müdürü Op.Dr.Şenol Ergüney ’’ Diyabet çağımızın en önemli sağlık sorunlarından birisi. Önümüzdeki 30 yıl sonra diyabet hastalığı olağan bir şeymiş gibi olacak hayatımızda. Kendimizi bu hastalıktan korumalıyız diyerek Diyabet Hastalığı hakkında konuştu. Ayrıca İzmit Seka Devlet Hastanesi eğitimlere verdiği desteklerle yüzümüzü güldürmeye devam ediyor.Kendilerini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum’’ diyerek konuşmasını tamamladı. Bu konuşmanın ardından kursiyerlere sertifika takdimi yapılarak toplu çekim sonrası tören kokteylden sonra sona erdirildi.

Reklamlar

İlk yorum yapan siz olun

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan marmarabasin.com hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.