Veri Politikası

 • DOLAR
  5,7320
  % 0,05
 • EURO
  6,3156
  % 0,16
 • ALTIN
  276,0930
  % 0,03
 • BIST
  102.590
  % -0,47
KOÜ Devlet Konservatuvarı’nda Klasik Türk Müziği Rüzgarı

KOÜ Devlet Konservatuvarı’nda Klasik Türk Müziği Rüzgarı

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Klasik Türk Müziği ASD’nin konuğu olan ‘İstanbul Makamı’ topluluğu üniversitemizde Klasik Türk Müziği konseri verdi. Anıtpark Yerleşkesi konser salonunda bugün gerçekleştirilen konsere, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş, Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erdal, akademik ve idari personel yanı […]

Booking.com

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Türk Müziği Bölümü Klasik Türk Müziği ASD’nin konuğu olan ‘İstanbul Makamı’ topluluğu üniversitemizde Klasik Türk Müziği konseri verdi.

Anıtpark Yerleşkesi konser salonunda bugün gerçekleştirilen konsere, Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü, Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sema Göktaş, Devlet Konservatuvarı Müdürü Yrd. Doç. Dr. Gülşen Erdal, akademik ve idari personel yanı sıra öğrenciler katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi ve Udi Yrd. Doç. Enver Mete Aslan, Klasik Kemençe Kültür Bakanlığı Sanatçısı Furkan Bilgi, Neyzen ve İstanbul Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ali Tüfekçi, Kültür Bakanlığı Viyolonsel Sanatçısı Volkan Ertem ve Kanûni İstanbul Teknik Üniversitesi Öğr. Gör. Serkan Mesut Halili’den oluşan İstanbul Makamı Topluluğu, Klasik Türk Müziği’nin en güzel örneklerinden oluşan bir dinleti sundular.

Dinleyicilerden oldukça beğeni alan konser bitiminde kısa bir konuşma yapan Rektör Prof. Dr. Hülagü, “Konserin yalın bir sesle olması hem üflemeli hem de telli çalgıları duymamızı sağladı. Tellerin titremesi gönül bağımızı da titretti” dedi. Etkinlik Rektör Prof. Dr. Sadettin Hülagü’nün konser ekibine teşekkür belgesi vermesiyle son buldu.

 

kou-konser-14-4

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?