Veri Politikası

 • DOLAR
  5,6913
  % 0,59
 • EURO
  6,3238
  % 0,90
 • ALTIN
  272,3742
  % -0,13
 • BIST
  103.072
  % 0,61
‘Uyuşturucu ile Mücadele Hepimizin Sorumluluğu’

‘Uyuşturucu ile Mücadele Hepimizin Sorumluluğu’

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kulübü tarafından düzenlenen “Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele” konulu konferans Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi. Mehmet Aslan’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Mehmet Aslan konuşmasında tamamıyla gönüllüler tarafından yürütülen ‘Gel Kardeşim” projesini ve uyuşturucu ile mücadelede […]

Booking.com

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Kulübü tarafından düzenlenen “Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele” konulu konferans Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda gerçekleştirildi.

Mehmet Aslan’ın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halis Aygün, akademisyenler ve öğrenciler ilgi gösterdi. Mehmet Aslan konuşmasında tamamıyla gönüllüler tarafından yürütülen ‘Gel Kardeşim” projesini ve uyuşturucu ile mücadelede neler yapılması gerektiğini paylaştı.

“Gel Kardeşim” projesinin uyuşturucu ile mücadele için başlatılmış bir sosyal sorumluluk projesi olduğunu belirterek sözlerine başlayan Mehmet Aslan, Dünyada ve Türkiye’de uyuşturucu ile mücadele konusunda çok fazla çalışma yapıldığını ancak ‘Gel Kardeşim’ projesinin diğerlerinden farkının hayat kurtardığı olduğunu vurguladı. Bugüne kadar 100’den fazla hayat kurtardıklarını, bunu da 2500 gönüllü arkadaşa borçlu olduklarını söyleyen Mehmet Aslan, “Projemizin sloganı, uyuşturucu dil, din, ırk ayırmaz öldürür. Uyuşturucu ile sağduyulu olarak hep beraber mücadele etmeliyiz” dedi.

Uyuşturucu kullanımı artış hızında Türkiye’nin dünyada ilk sırada yer aldığının altını çizen Mehmet Aslan, “Uyuşturucunun tıbben bir çaresi yok. Bir ilacı, bir serumu yok. Bundan ancak kendi irade ve isteği ile kurtulabilir ve hayata tekrardan dönebilir. Bu da oldukça zorlu bir süreç” ifadesinde bulundu. İnsanların, uyuşturucu tuzağına çaresizlikten, yalnızlıktan, mutsuzluktan düştüğünü ifade eden Mehmet Aslan, “Kimseyi hor görmeden, onlara el uzatmamız, gel kardeşim dememiz lazım. Aslında hepimiz birer potansiyel bağımlıyız. Bir anlık gafletle bu tuzağa düşebiliriz. Bu sebeple uyuşturucu ile mücadele hepimizin sorumluluğu” dedi.

Uyuşturucu kullananların suça da meyilli olduğuna değinen Mehmet Aslan, suç oranlarındaki artışın en büyük nedeninin uyuşturucu olduğunu belirtti. Uyuşturucunun panzehrinin spor olduğunu, ‘Sizi hayata bağlayacak her türlü spor, sosyal, kültürel, sanatsal faaliyet sizi uyuşturucudan uzak tutar’ sözleri ile açıkladı. Uyuşturucu ile mücadelede uzun süreli bir devlet politikası belirlenmesi gerektiğini, bu sorunun sadece polis ile çözülemeyeceğini, bu sebeple de en başta ebeveynlerin ve öğretmenlerin eğitilmesi gerektiğini sözlerine ekledi. Konferans sonunda, öğrencilerin sorularını yanıtlayan Mehmet Aslan’a, üniversitemize geldiği ve öğrencileri uyuşturucu ile mücadele konusunda bilinçlendirdiği için Dekan Prof. Dr. Hali Aygün tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.

Booking.com
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?