27 C
İstanbul

DİĞER HABERLER

Derince Sırrıpaşa’da kemik taramasına yoğun ilgi

Derince Belediyesi Mesleki Eğitim Kursları (DER-MEK) ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın ortaklaşa düzenlediği ücretsiz kemik taraması testine kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Sırrıpaşa DER-MEK merkezinde gerçekleşen testten 40 yaş üstü kadınlar ücretsiz yararlandı. Kemik taraması testine katılan vatandaşlara, uzmanlar tarafından sağlığı korumak amacıyla bilgilendirme yapıldı ve kemik erimesiyle ilgili broşürler verildi.

Uzmanlar uyarıda bulundu
Sağlık personelleri Cihat Çevirme, Ahmet Subaşı ve ebe hemşire Ülkü Filiz tarafından uygulanan testten 124 kadın yararlandı. Katılımcılara uzmanlar tarafından düzenli beslenmeleri, spor yapmaları, kötü alışkanlıklardan uzak durmaları ve asitli içecekler içmemeleri konularında uyarılarda bulunuldu. Kadınların oldukça memnun kaldığı programda test sonuçlarına göre riskli gruba giren kişiler ise sağlık kuruluşlarına yönlendirildi.

- REKLAM -
- REKLAM -

Son Haberler

ATV ve UTV işletmeleri denetlendi

Kocaeli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turizm Amaçlı Sportif Faaliyetleri Yönetmeliği kapsamında oluşturulan heyet ile Kartepe’de faaliyet gösteren ATV...