13.7 C
İstanbul

Diş implantı fiyatları nedir ve nasıl fiyatlandırılır?

- REKLAM -
- R E K L A M -

Günümüzde diş tedavileri, son teknolojinin faydaları nedeniyle hem hızlı hem de oldukça etkilidir. Diş sağlığını tamamen iyileştirerek kusursuz bir görünüm sağlamaya da hizmet eden diş implantları da bu avantajların bir kanıtı niteliğindedir.

Elbette, hastaların mevcut diş durumları ve ihtiyaç duydukları tedaviye göre farklı fiyatlar ile karşılaşmak mümkündür.

Kimler diş implantı tedavisi için uygundur?

Araştırmalara göre, 18 yaşını aşmış, çene ve yüz gelişimini tamamlamış tüm bireyler, ihtiyaçları durumunda diş implantı tedavisine başvurabilir.

Dental implant nedir ve fiyatları hangi hususlara göre değişir?

Diş implantı, kaybedilmiş dişlerin yerine geçen ve çene kemiğine yerleştirilen, genellikle titanyumdan yapılmış özel vidalardır. Protezler, bu vidaların üzerine yerleştirilir. Hızlı bir iyileşme süreci vardır çünkü tedavi sırasında, implant yapılan dişlerin yanında bulunan diğer dişler zarar görmemektedir.

Türkiye’de, 2021 yılında diş implantı fiyatları 3000 TL ila 7500 TL arasında değişmektedir. İmplantta kullanılan hammadde (titanyum, zirkonyum gibi), kişinin kaç adet implanta ihtiyaç duyduğu, seçtiği klinik gibi maddeler bu fiyatta değişiklik gösterir.

Bu maliyetler, ortalama bir fiyat verir. Diş hekiminiz ağız ve çene sağlığınızı kontrol ederek ve detaylı testler yaparak asıl ücreti söyleyecek, eğer tedavi öncesinde giderilmesi gereken sağlık problemleri var ise, bu konularda da uygun yönlendirmeler ile kişiyi tedaviye hazırlayacaktır.

Kaynak: https://kings.dental/dental-implants/

- REKLAM -
- REKLAM -spot_img

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler