İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Gebzelilere ücretsiz kanser taraması

Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Birimi’de 40-69 yaş arası kadınlarda klinik meme muayenesi ve mamografi ile meme kanseri taraması, 30-65 yaş arası kadınlarda HPV-DNA ve Smear ile rahim ağzı kanseri taraması, 50-70 yaş arası kadın ve erkeklerde ise  gaitada gizli kan testi ile bağırsak kanseri taraması yapılmakta. Tüm taramaların ücretsiz olarak yapıldığını dile getiren Gebze İlçe Sağlık Müdürü Dr. İlhan KADIOĞLU ; ” Her hafta Aile Sağlığı Merkezlerimizden vatandaşlarımızı ücretsiz bir şekilde ulaşım imkanı sunarak Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Birimi’ne getirerek yine ücretsiz bir şekilde sağlık taramalarını yapmaktayız. Bu hafta ise Adem Yavuz Aile Sağlığı Merkezine kayıtlı hanımlara Kanser Tarama Testleri yapıldı.” dedi.

Gebze’deki tüm Aile Sağlığı Merkezlerinden belirli tarihlerde ,40 yaş üstü bayanlar, Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne  ait araçlarla Mamografi çekimi için İlçe Sağlık Müdürlüğü KETEM Birimine  (Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi) getirilmektedir.

Gebze KETEM Birimi Sorumlusu Halk Sağlığı Uzmanı Dr. Rukiye ÇAKIR ;  ” Koordinasyonumuza desteklerinden dolayı Adem Yavuz Aile Sağlığı Merkezi Hekimlerine ve diğer çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ederiz.”dedi.

Meme Kanseri erken teşhisinde önemli rol oynayan Mamografi çekimleri Gebze İlçe Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı hizmet veren Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezi’nde ( KETEM )  ücretsiz yapılmakta.

Randevu İrtibat Adresi: Tel: 0 262 644 7250

İlk yorum yapan siz olun

Bir Cevap Yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Copyright 2020 Marmara Basın