İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Kartepe Belediyesi tarafından 7 Ağustos 2015 Cuma günü, Kocaeli yerel gazetelerinde yayınlanan CHP Kartepe İlçe yönetiminin iddialarına istinaden basın açıklaması yapıldı.

Kartepe Belediyesi’nin Psikolojik Destek Hizmeti Devam Ediyor

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez’in sosyal belediyeciliğe farklı anlayış getirdiği uygulamalardan biri olan Psikolojik Aile Danışmanlık Hizmeti’nden bu yılın ilk 8 aylık döneminde 371 kişi faydalandı.

Kartepe Belediyesi’nin sosyal belediyecilik hizmetlerinden biri olan ve örneğine az rastlanan Psikolojik Aile Danışmanlık Hizmeti ile Kartepelilere hafta da iki farklı noktada 5 gün süreyle hizmet veriliyor.

Hızla değişen dünyada meydana gelen, bilimsel ve teknolojik yenilikler karşısında, toplumsal yaşamı karmaşık ve içinden çıkılmaz hale getiren etkenlerden kişilerin daha az etkilenmesi amacıyla Kartepelilere psikolojik destek hizmeti sunuluyor.

Kartepe’de iki farklı noktada ücretsiz sunulan psikolojik destek hizmeti ilçe halkı tarafından da yoğun ilgi görüyor. Sunulan bu hizmetten 2015 yılı ilk 8 ayında 371 Kartepeli faydalandı.
Psikolojik Aile Danışmanlık Hizmeti kapsamında aile içi iletişim psikolojisi, aile çocuk ilişkisi, öğrencilerin okul fobisi ve sınav stresi terapisi, ergenlik terapisi, çocuk terapisi, aile ve engellilerle yaşam terapisi, grup terapileri yanında kuran kursu, yurtlar, okullarda öğretmen ve öğrenci ilişkileri gibi gruplara yönelik seminerler veriliyor.
İlçe halkı Kartepe Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü bünyesinde Psikolog Yavuz Yabaş nezaretinde belediyenin 353 45 63 veya 0.541.373.60.83 nolu telefonlardan randevu alarak ücretsiz olarak Pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri Acısu Aile Sağlığı Merkezinde, Perşembe ve Cuma günleri de Uzunçiftlik Düğün Salonu’nda psikolojik destek alabiliyor.