İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde El Hijyeni Etkinliği düzenlendi

Kocaeli Şehir Hastanesi’nde ilk kez ‘’Dünya El Hijyeni Günü’’ sebebi ile El Hijyeni Etkinliği düzenlendi.

El Hijyenine farkındalık oluşturmak için Kocaeli Şehir Hastanesi Enfeksiyon Kalite Kontrol Komitesi tarafından koordine edilen bilgilendirici etkinlik çalışanların yoğun ilgisini çekti.

Enfeksiyon Kalite Kontrol Komitesi Sorumlu Hekimi Dr. Semra Özgümüş: ‘Enfeksiyon hastalıklarının önlenmesinde el hijyeni sağlanması en etkili ve en ucuz yöntemdir. El hijyeni konusunda farkındalığı artırarak, sağlık çalışanlarını ve hastaları enfeksiyonlardan korumak etkinliğin ana amacıdır’dedi.

Etkinlik süresince antibakteriyel jel, el antiseptiği, kokulu sabun ve su ikram edilmiş olup bilgilendirici broşürler dağıtılarak el hijyeni önemi vurgulandı.

Kocaeli Şehir Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Aziz Çardak, Başhekim yardımcısı Uzm. Dr. Nihat Üstüner, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Halil Kaçar ve diğer Hastane yöneticilerinin ziyaret ettiği stand; El antiseptiği kullanımı sonrası her iki elini florosan ışıklı cihazın içine alarak etkili ve doğru el antiseptiği kullanımı değerlendirildi ve etkin el hijyeni hakkında bilgilendirme yapıldı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın