İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meme Kanseri Hakkında Bilgilendirdiler

1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında, Özel Konak Hastanesi Sakarya tarafından meme kanseri bilgilendirme etkinliği düzenlendi.

SAKARYA – Safa POLAT

Özel Konak Hastanesi Sakarya, 1-31 Ekim Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında hastanenin seminer salonunda bilgilendirme etkinliği gerçekleştirdi. Düzenlenen bilgilendirme etkinliğinde Özel Konak Hastanesi Sakarya Genel Cerrahi Uzmanları Op. Dr. Muzaffer Özdenoğlu ve Op. Dr. Mustafa Akpınar erken tanı ve tedavi, hakkında bilgilendirmede bulunurken, Radyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Duygu Kara Bozkurt ise meme kanseri teşhisi ve görüntüleme konusunda katılımcılara bilgiler aktardı.

MEME KANSERİ

Hemşirelik Hizmetleri Müdürü Çiğdem Engin teşhis sonrası motivasyon konusunda neler yapılması gerektiğini katılımcılarla paylaştı. Son konuşmacı ise Özel Konak Hastanesi Sakarya Diyetisyenlerinden Dyt. Cansu Köksal oldu. Köksal’da sağlıklı beslenme ve kanser tedavisinde beslenmenin nasıl olması gerektiği konularında bilgi verdi. Katılımcılar etkinliğin sonunda “Sende İz Bırak” sloganı ile Meme Kanseri  Panosuna el izlerini bıraktılar.

 

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.