İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Online Terapi-Online Psikolog

Online Psikolojik Danışmanlık

Psikolojik destek, kişilerin günlük yaşamlarında yaşanan zorluklara karşı içsel bir yolculuktur. Bu yolculuk sayesinde kişiler duygu ve düşüncelerinin derinine inme fırsatı yakalar. Bu doğrultuda, kişiler birçok olayı doğru yorumlama ve analiz etme şansı yakalarlar. Böylelikle, farkındalık ve öz dönüşüm başlar. Kişilerin diğer bireyler ile daha sağlıklı iletişim kurabilmesi, sorunlarda daha sağlam ve aydın fikirli olabilmeleri için terapi en doğru seçenektir.

Günümüzde teknolojinin ilerlemesi ve pandemi koşulları sebebi ile online terapi hizmetlerinin sayısı ve imkanı oldukça artmıştır. Yüz yüze görüşülen terapilerde olduğu gibi online terapilerde de birçok kategoride seans hizmeti verilebilmektedir. Bu seanslardan bahsedecek olursak; bireysel terapi, evlilik terapisi, aile terapisi, grup terapisi, çocuk-ergen terapisi. Bireysel online terapide birçok amaç bulunmaktadır. Örnek verecek olursak, sosyal ortamda ilişkileri bozulan bir danışanın ilişkilerini düzenlemek amaç olarak belirlenebilir. Buna ek olarak, duygusal krizler yaşayan geçmiş veya gelecek kaygısı bulunan kişilerin bu krizleri çözmede sağlam bir öz benlik duygusu inşa etmek vb.

Online evililik terapilerinde ise son çare olarak ayrılığı amaçlayan, iletişim problemi yaşayan çiftlerin tercih ettiği bir online terapidir. Bu terapilerde, kişilerin iletişim problemlerini gidermektir. Aynı zamanda hem bireysel hem de çift olarak sorunun ne olduğunu çözülüp çözülemeyeceği konusunda tespitlerde bulunabilmeyi sağlamak. Aile online terapisinde ise bir ailedeki bireylerin geçmişte yaşanan problemlerden dolayı meydana gelen kişilik bozukluklarını gidermek ve birbirleri ile iletişim kalitesini arttırmaktır. Aynı şekilde aile fertleri arasında iyimserlik, affedicilik duygularını arttırıp, affedici olmanın faydalarını özümsetmek. Bir diğer online terapi seçenekleri ise grup terapisidir.

Grup terapisi, birçok insanın aynı seansta yardım almasıdır. Bu terapilerde kişiler yalnızlık duygularını gidererek grup içerisinde sosyal aktiviteler gerçekleştirirler. Bu sayede hem yardımlaşma duygusu pekişir ve sosyalleşirler. Online terapi seçeneklerinden bir diğer ise çocuk ve ergen online terapileridir. Bu terapilerde çocuklarda ve ergenlerde meydana gelen davranış bozukluklarının derinine inilerek ailelerin gözden kaçırdığı noktalar terapistler tarafından tespit edilir. Bu sayede, ergen ve çocuklarda yaşanan psikolojik tedavilerin çözümü gözlemlenerek aileler bu konuda bilgilendirilir. Online terapi ile daha fazla bilgi için https://norapsikoloji.com/online-terapi/ sayfasını inceleyebilir ve online psikolog randevusu alabilirsiniz.