18.6 C
İstanbul

Ortodontist İzmir

- REKLAM -

Ortodontist İzmir; özellikle çene ve yanlış konumlanmış dişlerin ve ortodontik maloklüzyon olarak bilinen diğer yanlış hizalanmış ısırma kalıplarının tedavisi, teşhisi ve düzeltilmesi ile ilgilenen özel bir diş hekimliği alanıdır.

Çoğu zaman, ortodonti adı verilen genel yüz büyümesini değiştirmeye de odaklanır. Gıda alımında maksimum çiğneme gücü ve fonksiyonel verim elde etmek için ağız yapılarının, özellikle dişlerin fizyolojik temelini inceleyen ortodonti alanı ile de ilgilidir.

Ortodontide amaç yüzün hareketini kolaylaştırmak ve hastanın yemek yemedeki memnuniyetini arttırmaktır.

Diş hekimliğinde ortodonti, yüzdeki çeşitli kemikleri manipüle etmek için kullanılan bir dizi özel teknik içerir.

Bu tekniklerden biri de tutucuların kullanılmasıdır. Genellikle yumuşak plastik renkli veya renklerin bir arada olduğu bu cihazlar, dişleri yerinde tutmak için dişin üzerine yerleştirilirken ortodontik başlıklar çeneyi ve braketleri yeniden şekillendirir.

Bu tutucular genellikle bir kişinin doğal kafa şeklini taklit edecek şekilde kalıplanır. Bununla birlikte teknolojideki ilerlemeler, ortodontinin bir bireyin yüzünün yapısal yapısına uyacak şekilde tasarlanmasını mümkün kılmıştır.

İzmir Ortodontist Hakkında

İzmir ortodontist, temel olarak özellikle şekil bozukluğu olan çene ve dişlerin ve diğer yanlış hizalanmış ısırma alışkanlıklarının teşhisi, tedavisi ve kontrolü ile ilgilenen bir diş hekimliği alanıdır.

Ayrıca ortodonti olarak adlandırılan yüz asimetrisini düzeltme konusunda da uzmanlaşabilir.

Bu diş hekimliğinin en popüler alt uzmanlığıdır ve ortodonti konusunda uzmanlaşmış hemen hemen her diş hekimi, akredite bir diş hekimliği okulu veya üniversitesinden ortodonti alanında resmi bir ileri derece almıştır.

İzmir Ortodonti

İzmir ortodonti, uyumsuz çene ve dişlerin ve maloklüzyon olarak bilinen diğer yanlış hizalanmış ısırma kalıplarının teşhisi, tedavisi ve önlenmesi ile ilgilenen diş hekimliğinin özel bir alanıdır.

Ayrıca dentofasiyal ortodonti olarak da adlandırılan diş büyümesinin düzeltilmesi ile ilgilenir. Bu ortodonti formu, geleneksel ortodontiden farklıdır.

Çünkü özellikle modern hastanın ihtiyaçları ile ilgilenmek üzere evrilmiştir. Ortodonti uygulayan ortodontistler, dişler ve yüz özellikleri gibi çene ve ilişkili alanlardaki bozuklukların tedavisinde uzmanlaşmış diş hekimleridir. Ayrıca ortodontistler, yoğun ortodontik tedavi görmüş hastaların ameliyatlarını gerçekleştirirler.

Bu konular hakkında ve ihtiyacınız olan herhangi bir diş tedavisi hakkında Smyrna Dent kliniğine ulaşarak bilgi ve randevu alabilir veya https://smyrnadent.com/ortodonti/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler