22.9 C
İstanbul

Saç Ekiminden Sonra Saçlar İlk Ne Zaman Kestirilir?

- REKLAM -

Saç ekimi sonrası ilk kesim 1 aylık bir sürenin geçmesi sonrasında yapılabilmektedir. Traş şeklinde makine kullanılması tamamen yanlış olup kafa derisine sürtecek en ufak ürün zarar verici sonuçlar doğurmaktadır. Son yıllarda birçok nedenle saç dökülmesi yaşayan kişilerin genel anlamda büyük saç problemleriyle karşı karşıya kaldığı önemli bir gerçektir.

Çeşitli hastalıklar, salgınlar, kullanılan ilaçlar, çevresel faktör veya kullanılan kozmetik ürün nedeniyle bile saç dökülmesi oluşabilmektedir. Bilinen gerçeklerin daha geniş yelpazede bulunması yaşanan sorunun en net çözüm kaynağı olarak saç ekim işlemlerini öne çıkarttığı bilinir. Saç ekimi yaptırmak kadar ekim sonrası bakım şekli de önemli yer tutar. Saç kestirmek te bunlardan biri olduğu için belirtilen süreye dikkat edilmesi gerekir.

Saç Kesimi

Saç ekimi sonrası ilk kesim açısından merak edilen birçok soru araştırılmaya devam etmektedir. Çünkü kadın erkek fark etmeksizin birçok kişi saç dökülmesi sorunundan mustarip olup saç ektirmeye yönelmektedir. Özellikle son dönemde yaşamaya devam ettiğimiz pandemi süreci kapsamında covid salgını nedeniyle yoğun saç dökülmeleri yaşandığı bilinmektedir. Bu nedenle insanlar kesin çözüme ulaşabilme adına saç ektirmeyi tercih etmektedir.

Kullanılan birçok kozmetik ürünün bu anlamda olumsuz etki oluşturması veya hiç etki göstermemesi beklenen sonuç açısından hayal kırıklığı sayılmaktadır. Kozmetik ürünlerin bile saç tipine uygun oranda seçilerek kullanılması gerekir. Çünkü uygunluk sağlaması halinde etki gösterebilen şekilde üretilmişlerdir.

Saç Bakımı

Saç ekimi sonrası ilk kesim ekim işleminden 1 ay sonraki süreç geçirildikten sonra sadece makas kullanılarak yaptırılması gerekir. Mümkün mertebe kafa derisine temas edilmemesi gereken işlevin olumsuz bir durum oluşturabilmesi mümkündür. Bu nedenle sürecin geçirildiğine emin olunması gerekir.

Tabii 1 ay geçti diye ilk kesimi yaptırmak zorunda değilsiniz. İsteğe bağlı bir durum olup aynı zamanda saç bakımı sayılacak bir işlevdir. Sadece geçirilmesi gereken sürece dikkat ettiğiniz müddetçe hiçbir sorun yaşatmamaktadır. Bu nedenle ekim sonrası işlemleriniz için uzman tavsiyesi dinlemeniz önemli bir yer tutmakta ve önemli paya sahip olmaktadır.

- REKLAM -
- REKLAM -

Araç Kiralama - Arayın, Karşılaştırın ve Tasarruf Edin

Son Eklenen Haberler
Diğer Haberler