İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Alfares Makine- Arızalı Kazan Isı Eşanjörü - Eşanjör Nedir?

Arızalı Kazan Isı Eşanjörü – Eşanjör Nedir?

Isı eşanjörü, ısının yanan gazdan soğuk suya verimli bir şekilde aktarılmasından sorumlu olan kazanlarda önemli bir bileşendir. Onsuz, kazanınız suyunuzu ısıtamaz – ki bu çok önemli.

Ne yazık ki, ısı eşanjörü arızalı olduğunda, bir kazan işinde başarısız olabilir, bu da soğuk veya ılık suya yol açabilir. 

Peki ısı eşanjörleri neden bozuluyor? Başarısız olduğunu ne zaman anlarsınız? Kim düzeltebilir ve maliyeti nedir?

Eşanjör Servisi & Kazan Isı Eşanjörü Nedir? 

Adından da anlaşılacağı gibi, bir ısı eşanjörü iki madde arasındaki ısıyı aktarırken, fiziksel temas kurmalarını engeller. Gazlı kombilerde ise bu cehennem alevleri ile soğuk su arasındadır. 

Güvenilir bir Eşanjör Servisi ile bu sorunların önüne geçebilirsiniz.

Isı eşanjörünün içinde, ısıtılmaya hazır, soğuk su ile çevrili sargılı bir boru bulunur. Alevlerden gelen cehennem benzeri ısı geçtiğinde, su ısınır. Bu sistem, süper verimli olan maddeleri ayrı tutar.

Bir ısı eşanjörü nasıl çalışır? 

Gaz yandıkça, ısı eşanjörü karşılamak için ısı yükselir. Bu sarmal yapı, yanında akan soğuk suya sahiptir, böylece su dolaşırken, yanan gazdan soğuk suya ısı alışverişi yapılır. Bu da hem sıcak su hem de ısıtma için sıcak su tedarikini üretir.

Bu su daha sonra bir akış borusu aracılığıyla ısıtma sistemine beslenir ve örneğin borular ve radyatörler gibi sistemde dolaşırken ısısını kaybeder ve tekrar ısıtılmak üzere kazana geri gönderilir.

Yani, basit bir ifadeyle, süreç sıcak gaz ve soğuk su ile başlar ve ısı eşanjörü sayesinde iki madde hiç karşılaşmadan daha soğuk gaz ve sıcak su ile sonuçlanır. 

Daha fazla bilgi almak için: https://alfaresmakine.com/esanjorler/ ziyaret edebilirsiniz.

*Sponsorlu İçerik