İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
Av. Zeki Demir

Av. Zeki Demir BMD İnsan Kaynakları Buluşmasına Katıldı

İş ve özel yaşamda ipuçları veren Av. Zeki Demir gibi önemli konuşmacıların katıldığı özel panelde iş dünyasının insan kaynakları gelişimine yönelik değerli bilgi ve deneyimler paylaşıldı

Boyner Grup ev sahipliğinde gerçekleştirilen “BMD İnsan Kaynakları Buluşması” etkinliği, sektörün önde gelen firmalarından 250 katılımcıyı bir araya getirdi. Üç önemli konuşmacının yer aldığı etkinlikte, iş dünyasının insan kaynakları gelişimine yönelik değerli bilgi ve deneyimler paylaşıldı. İş dünyasının kriz ve zorlu süreçlerinde başarılı insan yönetiminin önemine vurgu yaparak, etkili yönetim stratejileri hakkında değerli bilgilerin paylaşılması dikkat çekti. Buluşmaya konuşmacı olarak Av. Zeki DEMİR katıldı.

https://youtu.be/9q60BDUId44?si=pKCouFBocVfyjUhz

Etkinlikte yer alan saygın konuşmacılardan biri olan ve şirketlerin, özellikle de işadamlarının karşı karşıya bulunduğu birçok hukuki riskin varlığından bahseden Avukat Zeki Demir, şirkette meydana gelen İş Kazaları, Vergi Suçları, Dış Ticaret İşlemlerinde Gümrük Mevzuatından Kaynaklanan Suçlar ile bunlar gibi şirketin muhatap olduğu ve Ceza Hukukundan kaynaklanan tüm sorunlarda, İmza yetkilisi Yönetim Kurulu Başkan ve Üyeleri ile bazı hallerde Genel Müdürlerin, şirketlerde birinci derecede ceza sorumlusu olduğunu  belirtti.

Şirketlerin yanı sıra, yönetici ve çalışanlarının, kurum çatısı altında karşılaşabileceği her türlü sorunla ilgili olarak 360 derece kurumsal koruma sağlayan bir mükemmeliyet programı olarak Kurumsal Koruma Programı“ndan bahseden Avukat Zeki DEMİR, bu Koruma Programı ile;

• Ticaret kanunu ve ticaret hukuku mevzuatından düzenlenen suç ve cezalar,

• İş kazaları,

• Vergi suçları,

• Dış Ticaret işlemlerinden kaynaklanan suçlarda,

Şirket, yöneticileri ve çalışanlarına yönelik tüm hukuki ve cezai sorumlulukların ve tazminatların düzenlenerek her kesimi memnun edecek koruyucu bir yapının kurulmasını sağladığından bahsetti.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet UÇUM ise “Çalışma Yaşamında Yönetim Felsefesi: Güncel İK Sorunları Üzerinden Yorumlar” başlıklı oturumunda, çalışma yaşamındaki sorunları değerlendirerek önemli tespitlerde bulundu. İş ve özel yaşam dengesi konusunda önemli ipuçları vererek, katılımcıları motive etti. BMD İnsan Kaynakları Buluşması, katılımcılarına değerli bilgilerin paylaşıldığı verimli bir platform sunarken, sektördeki yenilikçi uygulamaları ve başarı hikayelerini bir araya getirerek iş dünyasına ilham verdi.

Katılımcılar ve Etkinlik Hakkında:

BMD İnsan Kaynakları Buluşması, Boyner Grup’un ev sahipliğinde gerçekleştirildi ve sektördeki önde gelen firmalardan 250 kişiyi ağırladı. Etkinlik, iş dünyasının önemli konuşmacıları Prof. Dr. Acar BALTAŞ, Av. Zeki DEMİR ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mehmet UÇUM’un  değerli katılımlarıyla büyük ilgi gördü.

Av. Zeki DEMİR ve Kurumsal Koruma Programı Hakkında

Şirketlerin karşı karşıya kalabileceği birçok hukuki sorunda, şirket, yöneticileri ve çalışanlarına yönelik tüm sorumlulukların ve tazminatların düzenlenerek koruyucu bir yapının kurulmasını sağlayan “Kurumsal Koruma Programı“ndan bahsetti.

Av. Zeki DEMİR konuşmasında”Kurumsal Koruma Programı“, orun oluştuktan sonraki krizi yönetmenin ötesinde, sorunların oluşmasını önleyici bir süreç yönetimi olduğunu, kalite yönetimi dahil şirket tarafından yapılan tüm süreç iyileştirme ve insan kaynakları çalışmalarının yetki sorumluluk dengesindeki boşluklarını tamamladığını; risk faktörlerinin minimize edilmesini sağladığını belirtti.

Kurumsal Koruma Programı, içinde saygın akademisyenlerin, sahasında uzman, şirket/kurum işleyişi konusunda, çok sayıda vaka tecrübesi olan profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından yıllar süren titiz bir çalışmayla, Türkiye’de son onbeş yılda 200’ü aşkın kurumda uygulanmış ve tamamında %100 başarı sağlayarak, “şirketi, yöneticilerini ve çalışanlarını koruma işlevini” eksiksiz bir şekilde yerine getirmiştir.