İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Aylık SEO paket fiyatları nasıl belirlenir?

Her internet sitesinde uygulanması gereken en önemli çalışmalardan bir tanesi SEO’dur. Özellikle günümüzde eğer bir internet sitesi görünürlük kazanmak istiyor, ziyaretçi – müşteri kitlesini genişletmek istiyor ise kesinlikle SEO çalışmasına ihtiyacı vardır. Ancak SEO çalışması sayesinde o internet sitesi internet ağı içerisinde arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında gözle görülür bir yer edinebilir. Eğer sizin de bireysel ya da kurumsal nitelikte olan bir internet siteniz var ise ve henüz SEO çalışması yaptırmadıysanız kesinlikle en kısa zamanda iyi bir SEO uzmanına SEO çalışması yaptırmalısınız.

Bu yazımızda ilk olarak SEO çalışmasının neden önemli olduğundan bahsettik. Sonrasında SEO çalışmasını kimlerin yapabileceğinden bahsederek konu ile ilgili olan SEO paketleri hakkında da detaylı bilgileri ele aldık. SEO paketleri nelerdir ve SEO paket fiyatları nasıl belirlenir soruları üzerinde durduk. Yazıyı okumaya devam ederek tüm bu soruların cevaplarını ayrıntılı bir biçimde bulabilirsiniz. 

SEO Çalışmasının Önemi Nedir?

SEO çalışması bir internet sitesinin verimli şekilde yürütülmesi için gerekli olan en önemli çalışmadır. SEO çalışması yapılan bir internet sitesi Google, Yandex gibi çok önemli ve çok sık kullanılan arama motorlarında ilk sayfada, en üst sıralarda yer alır. Çünkü SEO sayesinde internet sitesinin içerikleri, kodları, anahtar kelimeleri yeniden düzenlenir ve sitenin optimizasyonu sağlanır. Böylece arama motorlarında yapılan arama sonuçlarında SEO çalışması yapılan internet sitesi görünürlük kazanır.

SEO çalışmasının bir diğer önemi de SEO sayesinde siteye gelen geniş ziyaretçi kitlesidir. Ziyaretçiler ilgili anahtar kelimeyi kullanarak arama motorlarında bir arama yaptıkları zaman SEO çalışması yapılan internet sitesinin ilgili içeriklerini üst sıralarda görülür. Yapılan araştırmalarda internet kullanıcılarının arama motorlarında karşılarına ilk sayfada ve hatta ilk sıralarda çıkan sitelere daha çok güvendiği görülmüştür. Eğer o site ürün – hizmet satışı yapan bir site ise bu daha da önem kazanır çünkü gelen ziyaretçilerin çoğunluğu olası müşteri kitlesinden oluşur.

SEO çalışmasının önemini en genel olarak bu şekilde anlatabiliriz. SEO paket fiyatları nasıl belirlenir konusuna geçmeden önce SEO çalışmasını kimlerin yapabileceğini öğrenmenizde fayda var.

SEO Çalışmasını Kimler Yapabilir?

SEOrganik size SEO paketleri aracılığı ile SEO çalışma hizmeti sunmaktadır. Bu hizmeti veren kişiler uzman kişilerdir. Yani, bu hizmeti yalnızca SEO uzmanları verir.

Dolayısıyla sitemizden alacağınız SEO paketleri hizmetini size veren kişiler SEO uzmanı kadromuzdan olacaktır. İnternet sitenizi optimize etmek ve görünürlüğünü artırmak istiyor, daha çok ziyaretçi ya da müşteri çekmek istiyor iseniz sitemizde yer alan SEO paketlerine bakabilirsiniz. Sıradaki başlığımız SEO paketleri ile ilgilidir, yazıyı okumaya devam ederek SEO paketleri ve SEO paket fiyatları nasıl belirlenir konusu ile ilgili çeşitli bilgilere erişebilirsiniz.

SEO Paketleri Nedir?

Aylık SEO paketleri, SEO hizmetini doğrudan alabileceğiniz, bütçenize göre seçim yapabileceğiniz hizmet paketleridir. Her bir SEO paketinin içeriği farklıdır. Anahtar kelimelerin rekabet güçlerine, içerik sayıları ve benzeri noktalara göre her bir paket birbirinden ayrılır. SEO paketleri oldukça çok tercih edilmektedir çünkü her bir paketin içeriği zengin haldedir. Verdiğiniz bütçe karşılığında internet sitenize en çok verim getirecek olan temel durumlar yerine getirilir.

SEO Paketleri Nelerdir?

Sitemizde bulunan aylık SEO paketleri arasında anahtar kelime rekabet güçlerine göre 3 ayrı paket bulunur. Bunlardan biri rekabeti düşük anahtar kelimeler için olan, diğeri rekabeti orta anahtar kelimeler için olan ve sonuncusu da rekabet gücü yüksek anahtar kelimeler için olan SEO paketleridir.

Bu 3 ana paket de kendi içlerinde anahtar kelime sayılarına göre değişim gösterir. Yani, rekabeti düşük anahtar kelimeler için olan SEO paketleri içerisinde 1 anahtar kelime, 2 anahtar kelime ve 3 anahtar kelime seçenekleri bulunur. Rekabeti orta ve rekabeti yüksek anahtar kelimeler için olan SEO paketi türlerinde de yine 1 anahtar kelime, 2 anahtar kelime ve 3 anahtar kelime seçenekleri mevcut haldedir. Bu paketlerinde içinde backlink, içerik üretimi, tanıtım ve benzeri seçenekler bulunur. Dolayısıyla bütçeniz hangi SEO paketine yetiyor ise o paketi gönül rahatlığı ile seçebilirsiniz.

Şimdi SEO paket fiyatları nasıl belirlenir konusuna geçelim. Bir sonraki başlığımızı okuyarak bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

SEO Paket Fiyatları Nasıl Belirlenir?

SEO paket fiyatları nasıl belirlenir sorusu en çok merak edilen sorulardan bir tanesidir. Çünkü hizmeti alacak olan internet sitesi sahipleri SEO paketleri arasındaki fiyat farklılıklarını bilmek isterler, bu durum oldukça doğaldır. SEO paketleri yukarıda da anlatmış olduğumuz gibi 3 ana çeşide ayrılır. Bu çeşitliliğin kaynağı da anahtar kelimelerin rekabet güçleridir. Rekabeti düşük olan, rekabeti orta olan ve rekabeti yüksek olan anahtar kelime seçimleri arasında fiyat farklılıkları elbette bulunur. Rekabeti yüksek olan anahtar kelime seçimlerinin fiyatı doğal olarak rekabeti düşük olan anahtar kelime seçimlerinden yüksektir.

Ayrıca bu 3 ana çeşidin alt türleri arasında da fiyat farklılıkları mevcut haldedir. Bu farklılıklar da anahtar kelime sayılarına göre değişiklik gösterir. Yani, rekabeti düşük anahtar kelime SEO paketi içerisindeki 1 anahtar kelime seçimi ile 3 anahtar kelime seçimi arasında fiyat farkı bulunur. Aynı durum rekabeti orta ve yüksek olan anahtar kelime SEO paketlerinin alt türleri için de geçerlidir.

SEO paket fiyatları nasıl belirlenir konusu bu şekildedir. Fiyatları görmek için sitemize girip ilgili bölüme göz atabilirsiniz.

İlk yorum yapan siz olun

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.