İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Cut Code Summit Sahnesi Alanında Uzman Yıldız İsimleri Ağırladı

Güzellik ve saç tasarımında ustalaşmış birbirinden değerli isimler, 02 Ekim 2023 tarihinde, Alan Kadıköy’de düzenlenen Cut Code Summit etkinliğinde bir araya geldi. Cut Labs tasarım atölyesi kurucusu ünlü kuaför, saç tasarımcısı ve kreatif direktör Sinan Ergün’ün katkılarıyla gerçekleşen organizasyon; 300’den fazla katılımcı ve 120’den fazla sahne arkası ekibi ile konuklarına tüm gün süren ilham dolu sahne şovları ve etkinlikler sundu. 

İnanılmaz bir atmosferde renkli görüntülere imza atan Cut Code Summit, Kuaförler Derneği Başkanı Sabit Akkaya ve Kuaförler Derneği Yönetim ekibi gibi birbirinden değerli konuğuyla ülkenin dört bir yanında yankı uyandırdı. Türkiye kuaförlüğünün yeni ilham günü olarak tanımlanan bu özel etkinlik, sunduğu zengin programı ile eğitici ve esinlendirici olduğu kadar eğlenceli harika sahnelere de ev sahipliği yaptı.

Cut Code Summit’ten Görülmemiş Başarı: İlk Seferde Tam Kapasite

02 Ekim 2023 tarihinde sabah 10:30 ile akşam 17:00 saatleri arası planlanan Cut Code Summit etkinliği, ilk kez düzenlenmesine rağmen kuaförlük ve güzellik camiasına büyük ses getirdi. Etkinlik tarihinden kısa süre önce satışa sunulan 300 kişi kapasiteli biletler hızla tükenerek şanslı katılımcıların ayrıcalıklı bir etkinliğe tanıklık etmesini mümkün kıldı. Gün boyu sayısız sahne şovuna, konuşmalara, yarışmalara ve bilgilendirici atölyelere ev sahipliği yapan Cut Code Summit sahnesi; kendi alanında markalaşmış makyözleri, stilistleri ve kuaförleri ağırladı. 

Mehmet Kurtdağı, Müjdat Kır, Efrahim Yavaş ve Muharrem Özdemir’in de dahil olduğu ünlü Mizutani Lovers ekibi, nesilden nesile aktarılan saç kesim tekniklerini özel makaslarını kullanarak gerçekleştirdiler. Aynı ekibe dahil olan Serap Aykut ise özellikle kısa saç kesimine dair bilinmesi gereken incelikleri paylaşarak kısa saçta özgünlüğü yakalamanın ve yenilikçi olmanın farklı yöntemlerini gösterdi. Cut Labs ve Davines gibi Türk kuaförlüğüne inovatif bakış açısı sunan projeleri ile bilinen Sinan Ergün’ün de yer aldığı sahne, bütün gün birbirinden renkli şovlara, saç kesim ve makyaj atölyelerine yer vererek konukların stil değişimine canlı canlı tanıklık etmesini sağladı. Glow make up ve profesyonel makyaj konularında uzmanlaşmış Sümeyye Selamet gibi makyözler, modeller üzerinde canlı tasarımlar yaparak sektör çalışanlarına tutkularını bir üst seviyeye taşımak için eşi benzeri olmayan bir ilham sunmuş oldu. Aynı zamanda dijital medya üzerine uzmanlaşan Betül Uslu markalar için etkili sosyal medya yönetiminin gerekliliklerini ve metotlarını ele alırken; Hazar Dölarslan, salonlar için verimli salon yönetim teknikleri ile finansman artırımı konularını değerlendirdi. 

Gün boyu süren canlı saç ve güzellik şovlarında verilen eğitimler, gün sonunda yerini büyüleyici bir defileye bıraktı. Farklı uzmanlık alanlarından ustaların bir ressamın tuvaline işler gibi işlediği modeller, katılımcılara ilham katmak ve bilgiyi paylaşmaya destek olmak aynı sahnede bir araya gelerek görsel bir sanat eserine dönüştü. Türkiye’nin dört bir yanından gelen katılımcılar, değerli isimler ve konuklar şahane bir atmosferi paylaşarak ülkedeki kuaförlük ve güzellik sektörüne unutulmaz bir kazanım sağladı.

Cut Code Summit 2024 için Hazırlıklar Başladı Bile 

Tutkusunu yenilemek isteyen yüzlerce sektör uzmanına kapılarını açan Cut Code Summit, etkinlik ardından akıllarda kalan unutulmaz sahneleri ve paylaşılan renkli görüntüleri ile Türkiye’de kuaförlüğün ilham kaynağı olarak gösterilmeye başladı. Yüzlerce meslektaşa canlı olarak sunulan sahne şovları; kuaförlük, güzellik ve saç tasarımına ait incelikleri, yeni gelişen trendleri ve önemli gelenekleri bütün ayrıntıları ile ele aldı. Ayrıca birbirinden yetenekli konuşmacılar pazarlama stratejileri, marka bilinirliği ve yapay zeka kullanımı gibi modern perspektifleri ele alarak mesleki uzmanlık elde etmek isteyen konuklar için çığır açıcı yaklaşımlar tanıttılar.

Sinan Ergün başta gelmek üzere; dev bir kadro ve uzman ekip desteği ile uzun süreli çalışmalar sonunda gerçekleşen etkinlik, beklediği başarıyı yakalayarak hem organizasyona katılan sınırlı sayıdaki konuk hem de kontenjan eksikliği sebebiyle fiziki katılım sağlayamayan fakat gelişmeleri uzaktan takip eden diğer izleyiciler için yepyeni bir katalizör haline geldi. İlhamın paylaşılarak büyüdüğü ve bilginin bölüşerek arttığı her biri birbirinden değerli sahne şovları, önde gelen sektör uzmanlarının imza tekniklerini büyük bir kitleye tanıtmasını sağladı. Bu coşkulu, eğlenceli ve bilgilendirici etkinlik, 2024 için daha yüksek kapasiteli bir sahnede, çok daha modern ve yenilikçi şovlar ile birlikte gerçekleşeceğinin müjdesini verdi. Bir sonraki ilham günü için geri sayımlar ise şimdiden, sektör çalışanlarında büyük heyecan uyandırmaya başladı.

İlk yorum yapan siz olun

Bir yanıt yazın