İçeriğe geçmek için "Enter"a basın
COINTURK

Dogecoin (DOGE) Ekim Ayı Beklentileri

2014 yılından beri kripto para haber sitesi olarak hizmet vermekte olan Türkiye’nin ilk kripto para haber kaynaklarından COINTURK, Dogecoin fiyatı ve DOGE Ekim ayı beklentileri konusunda bir yazı kaleme aldı.

Dogecoin (DOGE) Fiyatı

Yazının kaleme alındığı sırada 0,0618 dolardan işlem gören DOGE, son 24 saat içinde yaklaşık olarak yüzde 2 oranında artış yaşadı. 8,7 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip olan DOGE, en büyük sekizinci kripto para konumunda yer alıyor. Buna ek olarak grafiklere bakıldığında Dogecoin’in 0.0591 dolar ile dip seviyeyi ve 0.0634 dolar ile tepe seviyeyi oluşturduğu ifade edilebilir.

Öte yandan Dogecoin’in 8 Mayıs 2021 tarihinde 0,7376 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırdığını belirtmekte fayda var. Dolayısıyla DOGE, yazının kaleme alındığı sırada tüm zamanlar rekorunun yaklaşık olarak yüzde 90 altında işlem görüyor.

DOGE Ekim Beklentileri

COINTURK ve COINTURK NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de belirtildiği gibi DOGE fiyatı Eylül ayında büyük ölçüde sabit kaldı. Ancak haftalar süren fiyat durgunluğunun ardından, Dogecoin madencileri blok ödüllerinin bir kısmını satmaya başladı. Eylül ortasındaki kısa bir birikim döneminin ardından Dogecoin madencileri, fiyatların durgun kalması nedeniyle tekrar satış modunu açtı. Bu durum fiyatın orta vadede bekledikleri performansı göstermeyeceğini ve maliyetleri için nakit biriktirme ihtiyaçlarını vurguluyor.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre son 3 ayda madenciler 350 milyon DOGE sattı ve bunun güncel değeri 22 milyon dolar seviyesinde. Madencilerin dolaşımdaki toplam DOGE’nin yaklaşık %3,08’ini kontrol ettiği düşünüldüğünde, analistlere göre Ekim ayında satış eğilimlerini yoğunlaştırmaları halinde fiyat düşüşü ivme kazanabilir.

Diğer taraftan yapılan açıklamalara göre on-chain veriler balinalardaki ilgisizliğin de önemli ölçüde arttığını gösteriyor. Büyük yatırımcılardaki sakinlik fiyat için negatif sonuçlar doğurabilir. Aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 25 Ağustos tarihinde 819 balina işlemi görülmüştü. Bu rakam bugün 79’a kadar geriledi.

Bunlara ek olarak benzersiz balina işlemlerinin azalması genellikle bir varlığın fiyatı için düşüş anlamına gelir. Madenci faaliyetiyle birleştirildiğinde bu durum Ekim ayı için iyi bir tablo çizmiyor. Kritik bölge 0,06 dolar desteği ve altında 0,055 dolar dibi var. Bu bölgelerin kaybı halinde 0,05 doların altında 0,03 dolara kadar satış dibi bulunuyor.