İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

ENS Coin’de Son Durum: Yükseliş Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasasında zaman zaman farklı altcoin’lerin ön plana çıktığı görülüyor. Son zamanlarda ise Ethereum Name Service’in (ENS) dikkatleri çektiği ifade edilebilir. Peki, ENS neden ilgi çekiyor?

ENS Coin Yorumları

BITCOINHABER ve BH NEWS adlı iki kripto para haber sitesinde de ifade edildiği gibi Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin’in övgülerinin ardından, ENS Coin fiyatı yükselişe geçti. Ethereum Name Service’in domain atama hizmetleri, özellikle airdrop döneminde büyük ilgi gördü. Buterin’in desteğiyle ENS Coin’in yeni bir boğa sezonuna girdiği ve büyüme potansiyelinin arttığı görülüyor.

Son fiyat hareketlerine bakıldığında, ENS Coin’in 8 dolarlık desteğe kadar gerilediği, ancak Buterin’in paylaşımının ardından 14,9 dolara kadar yükseldiği belirtiliyor. Bu yükseliş, yatırımcılara kısa sürede yüzde 85’e varan kazançlar sağladı.

ENS Coin şu anda 14,92 dolarlık kısa vadeli desteği koruyarak yükselişini sürdürüyor ve Bitcoin‘in pozitif eğilimi de göz önünde bulundurulduğunda yeni zirvelere ulaşması mümkün görünüyor. Haftalık grafik verilerine göre ENS Coin’in 18,36 dolarlık kritik seviyenin üzerine çıkması, fiyatın daha da yükseklere tırmanabileceğinin sinyalini veriyor.

Ethereum Name Service Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum blok zincirini temel alan dağıtılmış, açık ve genişletilebilir bir sistemdir. ENS, john.eth gibi insan tarafından okunabilen Ethereum adreslerini, Metamask gibi cüzdanlardan bildiğiniz, makine tarafından okunabilen alfanümerik kodlara dönüştürür. Meta verileri ve makine tarafından okunabilen adresleri insan tarafından okunabilen Ethereum adresleriyle ilişkilendiren ters dönüşüm de mümkündür.

Ethereum Name Service’in amacı, İnternet’in Alan Adı Hizmetinin interneti daha erişilebilir hale getirmesine benzer şekilde, Ethereum tabanlı web’e insanlar için daha kolay erişilmesini ve anlaşılmasını sağlamaktır. DNS gibi ENS de, alan adı sahiplerinin alt alan adlarını tamamen kontrol ettiği, alanlar adı verilen, noktalarla ayrılmış hiyerarşik adlardan oluşan bir sistem kullanır.

ENS, Kasım 2021’de, proje tokenını başlatmadan önce adresleri kaydeden kullanıcıları ödüllendiren oldukça başarılı bir geriye dönük airdrop ile başlattı. Ancak Şubat 2022’de operasyon müdürü tarafından açıkça homofobik tweetler nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Kaynak: https://www.bitcoinhaber.net/ens-coin-piyasadaki-yukselisini-surduruyor-vitalik-buterinin-destekledigi-altcoin-fiyat-analizi/